ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldo má už 35 rokov: Myslel som si, že v takom veku už budem rybárčiť
zdroj: TASR/AP

Ronaldo má už 35 rokov: Myslel som si, že v takom veku už budem rybárčiť

V stredu 5. februára oslávil Cristiano Ronaldo už 35. narodeniny. Zatiaľ, čo mnohí futbalisti v takomto veku už vešajú kopačky na klinec, on stále patrí medzi najväčšie hviezdy na svete. Rodák z Madeiry úprimne priznal, že ho jeho dlhovekosť prekvapuje.

Ako mladý si myslel, že v roku 2020 si už bude vychutnávať voľné chvíle po kariére a rybárčiť doma na Madeire. Namiesto toho na štadiónoch stále preháňa aj o pätnásť rokov mladších obrancov a sníva o šiestom triumfe v Lige majstrov.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty vyhral Ligu majstrov štyrikrát s Realom Madrid a raz s Manchestrom United. Na konte má tiež ligové tituly v Anglicku (3x), Španielsku (2x) a Taliansku (1x). 

„V 35 rokoch? Myslel som si, že budem rybárčiť na Madeire,“ rozhovoril sa CR7 pre Canal 11 a ďalej pokračoval: „Nikdy som nemyslel na to ako dlho budem hrať. Chcel som byť profesionálnym hráčom, no netušil som, že vyhrám to všetko, čo som vyhral.“

Cristiano Ronaldo prezradil, ktorý gól si váži najviac (foto: TASR/AP)

Napriek množstvu úspechov by do svojej zbierky rád pridal ešte jeden. Do Juventusu prestúpil v lete 2018 s cieľom pomôcť „starej dáme“ triumfovať v Lige majstrov. V minulej sezóne to nevyšlo, keď taliansky šampión prekvapujúco vypadol vo štvrťfinále s Ajaxom Amsterdam. „Pôsobenie v Juventuse mi dáva ďalšiu šancu na úspech v Lige majstrov. Vieme, že to je náročné a záleží od mnohých faktorov. Ale možné to je, pretože máme naozaj kvalitný tím.“

Odchovanec Sportingu Lisabon strelil počas svojej bohatej kariéry 623 klubových a ďalších 99 reprezentačných gólov. Na otázku, ktorý považuje za najkrajší, bez váhania vyberá nožničky práve do siete Juventusu vo štvrťfinále Ligy majstrov v roku 2018. Tento zásah bol tiež zvolený za najkrajší gól vtedajšej sezóny podľa Európskej futbalovej únie.

„Nie je jednoduché vybrať iba jeden gól. Bolo ich naozaj veľa. Nožničky do siete Juventusu ale boli rozhodne najťažšie,“ dodala žijúca legenda svetového futbalu.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk