ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Raiola znovu perlil, de Ligta prirovnal k tankéru i postave zo seriálu
zdroj: TASR/AP; Facebook/Mino Raiola

Raiola znovu perlil, de Ligta prirovnal k tankéru i postave zo seriálu

Agent hviezd Mino Raiola je známy svojimi neskromnými vyhláseniami. Po skončení januárového prestupového obdobia sa opäť dostal k slovu. Tentoraz sa vyjadril na adresu talentovaného stopéra Matthijsa de Ligta z Juventusu.

Dvadsaťročný holandský obranca patrí medzi najväčšie talenty svetového futbalu, no po svojom letnom prestupe z Ajaxu do Juventusu zatiaľ nepodáva také stabilné výkony, ako v predošlých sezónach vo svojom materskom klube. Už 23-násobný reprezentant „oranjes“ ešte podľa svojho agenta potrebuje čas na to, aby sa dokonale adaptoval na nové prostredie v talianskej Serii A. Napriek tomu nemá absolútne žiadne obavy o jeho budúcnosť.

„Matthijs je ako členovia nočnej hliadky zo seriálu Hra o tróny. Jeho progres môžete sledovať na vlastné oči,“ rozhovoril sa Mino Raiola v interview pre Sport Voetbal Magazine, v ktorom mladého zadáka prirovnal ku strážcom Múru v populárnom seriáli. De Ligt doposiaľ odohral za „starú dámu“ sedemnásť duelov, strelil dva góly. Tým posledným korunoval nedeľňajšie víťazstvo svojho tímu nad Fiorentinou (3:0).

Talentovaný holandský obranca je podľa Raiolu ako ropný tankér či postava zo seriálu Hra o tróny (foto: Twitter)

„Počul som reči, že sa v Juventuse trochu trápi, no ja vidím, že sa stále vyvíja. Prvýkrát je v zahraničnom klube, navyše, v jednom z najlepších na svete. Musí si zvyknúť na odlišné prostredie a kultúru, doposiaľ poznal iba Ajax. Matthijs je ako ropný tankér, nemôžete očakávať, že sa náhle otočí o 90 stupňov. Neustále ide vpred, akonáhle získa kurz, už je nezastaviteľný,“ vychválil jedného zo svojich hviezdnych klientov Raiola.

Mladý Holanďan nie je jediným top talentom v Raiolovom portfóliu. Taliansky agent stál aj za prestupom Erlinga Haalanda zo Salzburgu do Borussie Dortmund. Devätnásťročný nórsky reprezentant odštartoval v Nemecku raketovo, v štyroch zápasoch strelil osem gólov. V priemere mu na presný zásah v novom pôsobisku stačilo len 22 minút. „Nechcem vyznieť arogantne, no myslím si, že ja som vytvoril súčasný prestupový trh. Z futbalu sa stala šou, istá forma zábavy. Za 25 rokov som prakticky vynašiel futbalový trh. Odvtedy sa stal obrovskou továrňou, ktorej dodávam šťavu tým, že nikdy nedržím ústa zatvorené a vždy stojím za svojimi hráčmi,“ dodal „celebritný“ agent, ktorý okrem iného zastupuje aj Zlatana Ibrahimoviča či Paula Pogbu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk