ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skúsenosti Kamenára nahradí v Petržalke Hrdlička, cieľom je opustiť zostupové priečky
zdroj: fcpetrzalka.sk

Skúsenosti Kamenára nahradí v Petržalke Hrdlička, cieľom je opustiť zostupové priečky

Po odchode Ľuboša Kamenára do prvoligovej Trnavy potrebovali v Petržalke doplniť brankársky post o skúsenú osobnosť. Podarilo sa. Vedenie klubu sa dohodlo na polročnej spolupráci s Liborom Hrdličkom, ktorý bude na jar v čierno-bielom drese hosťovať z českej Karvinej.

Za predposledný tím českej Fortuna ligy odchytal 34-ročný gólman na jeseň 11 duelov, počas zimnej prestávky mu ale bolo oznámené, že na jar s ním v tíme nepočítajú. Keď sa naskytla možnosť prísť do Petržalky, rodák z Bratislavy neváhal. 

„Dobre sa poznám s manažérom A-mužstva Dominikom Tóthom, stretli sme sa, prediskutovali možnosti a nakoniec sme sa dohodli na polročnom hosťovaní. Čo bude potom, v tejto chvíli neviem, múdrejší budeme po skončení sezóny,“ rozhovoril sa Hrdlička pre fcpetrzalka.sk a jedným dychom dodal, čo zavážilo pri jeho rozhodovaní: „Som rodák z Bratislavy a veľmi dobre poznám zázemie v petržalskom klube. V minulosti, hoci to bolo len krátke obdobie, som sa dokonca pripravoval s petržalským mužstvom. Ak si dobre spomínam, bolo to asi pred štyrmi rokmi, dnes tu z plejády matadorov pôsobí iba Piroska. V kabíne je niekoľko pre mňa nových tvárí, ale nevidím v tom problém. Určite sa rýchlo zoznámime.“

Libor Hrdlička spolu s mladším brankárskym kolegom Filipom Krížikom
Libor Hrdlička doplnil v tíme Petržalky potrebné skúsenosti (foto: fcpetrzalka.sk)

Ani v Petržalke ale nebude mať isté miesto medzi tromi žrďami. Jeho úlohou bude odovzdávať svoje bohaté skúsenosti mladším kolegom na čele s Frederikom Valachom „Mám svoj vek, niečo som odchytal. Ako som mohol vidieť na prvom tréningu, okolo mňa boli traja veľmi mladí gólmani. Chalani chytať rozhodne vedia, o tom nie je treba debatovať. Možno by som mohol priniesť trochu iné korenie, možno budem môcť poradiť v oblasti organizácie hry alebo v inej činnosti. Všetci traja mladí gólmani, Valach, Sokol aj Krížik, však chytať vedia a svoje miesto medzi žrďami si zastanú,“ vyjadril sa na adresu svojich mladších kolegov Hrdlička.

Aktuálne štrnásty tím II. ligy nemá za sebou vydarenú jeseň. Po nepresvedčivých výkonoch bol z funkcie hlavného trénera odvolaný tréner Jozef Dojčan, ktorého nahradil Vladimír Koník. Petržalčania aktuálne strácajú na záchranu v celoštátnej súťaži tri body. „Nesledoval som súťaž tak pozorne, aby som mohol povedať, že som mal zmapované každé kolo. Som však presvedčený, že mužstvo má na to, aby nadviazalo na minuloročnú, mimoriadne vydarenú sezónu v II. lige. Súčasné postavenie rozhodne neodzrkadľuje kvalitu mužstva a stále verím, že nie sme v porovnaní s ostatnými druholigovými klubmi o nič horší,“ myslí pozitívne bývalý gólman Brna, Ružomberka, Metalurgu Zaporožie, Dinama Tbilisi, Ruchu Chorzów, Trenčína či Interu Bratislava a na margo cieľov v novom pôsobisku dodáva: „Jednoznačne potiahnuť FC Petržalka vyššie v tabuľke, na pozície, na ktoré patrí. Prial by som sebe aj fanúšikom pokojnú jar. Verím, že do nej vstúpime úspešnými výsledkami a čo najskôr opustíme zostupové priečky.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk