ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skúsený obranca opustil Petržalku, zamieril ku konkurentovi
zdroj: fcpetrzalka.sk

Skúsený obranca opustil Petržalku, zamieril ku konkurentovi

Obranca Ladislav Szöcs zmenil svoje klubové pôsobisko. Tridsaťročný zadák si ešte donedávna obliekal dres druholigového FC Petržalka. Tento angažmán bude už na jar minulosťou. Druhú ligu však rodák z Dunajskej Stredy neopustí, posilnil totiž veľkého konkurenta KFC Komárno.

Szöcs v aktuálnej sezóne nastúpil v čierno-bielych farbách do 18 súťažných duelov, raz sa mu podarilo aj skórovať. Slovenský futbalový stredný bek si už počas svojej kariéry vyskúšal angažmány v Interi Bratislava, Gabčíkove, Veľkom Mederi, Šamoríne či Skalici. Legionársky chlebík ochutnal v maďarskom Gyirmót FC Győr či českom FK Šumperk. Súčasťou Petržalky bol od januára 2019.

"O mojom prestupe do Komárna sme už dlhšie uvažovali. Vedenie KFC si ma našlo aj v decembri a ihneď sme sa dohodli. Páči sa mi filozofia klubu, mojím prvým cieľom je pomôcť v zotrvaní v 2. lige, ale myslím si, že s týmto mužstvom sa môžeme dostať aj na vyššie priečky," povedal Szöcs po svojom prestupe podľa oficiálneho facebooku KFC. Mužstvo z Komárna sa po jesennej časti II. ligy nachádza na 12. mieste s 20 bodmi. Petržalčania sú s 18 bodmi o dve priečky nižšie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk