ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dukla našla prechodný domov. O postup sa pobije vo Zvolene
zdroj: Lukáš Urbašík

Dukla našla prechodný domov. O postup sa pobije vo Zvolene

Už dlhšiu dobu je známe, že líder druhej ligy MFK Dukla Banská Bystrica neodohrá jarnú časť aktuálnej sezóny na svojom štadióne na Štiavničkách. Na tom totiž prebieha rekonštrukcia. „Vojaci“ už našli svoj prechodný domov, chýba už iba pečiatka na papieri.

Zverenci trénera Stanislava Vargu sa o postup do Fortuna ligy pobijú na štadióne MFK Zvolen. Pripravovať sa budú v Kremničke, kde absolvujú aj predzápasový tréning. Vo Zvolene budú hrať len zápasy.

„V uplynulých dňoch došlo k uzavretiu dohody medzi Duklou a MFK Zvolen ohľadom odohratia jarnej časti súťaže vo Zvolene. Funkcionári Zvolena momentálne pripravujú dokumentáciu potrebnú pre začiatok procesu certifikácie,“ prezradil pre futbalnet.sk marketingový mnažér klubu Ivan Šimko, pričom jedným dychom dodal, že proces certifikácie by mal byť len formalitou: „Komisia pre štadióny Slovenského futbalového zväzu vo svojom vyjadrení už predbežne informovala všetky kluby II. ligy, že štadión vo Zvolene by mal spĺňať požiadavky na získanie certifikátu.“

Stanislav Varga
Zverenci Stanislava Vargu aktuálne zimujú na prvom mieste v II. lige (foto: bbonline.sk)

Dukla má na jar doma odohrať šesť z trinástich zápasov, z toho dva kolidujú s domácimi stretnutiami Zvolena, ktorý takisto hráva svoje zápasy v sobotu. „Tieto dva duely budeme pravdepodobne predohrávať v piatky. Ide o zápasy 28. kola s Petržalkou a 30. kola s Bardejovom,“ dodal Ivan Šimko.

Banská Bystrica sa na jeseň mohla spoľahnúť na výraznú podporu z tribún. Počas deviatich duelov mala priemernú návštevu 1038 divákov, pričom zápas 14. kola s Trebišovom odohrala v Žiari nad Hronom. 

Z jesenného kádra Dukly zatiaľ nikto neodišiel a vedenie klubu robí všetko pre to, aby mužstvo zostalo pokope. Do tímu zatiaľ pribudla dvojica hráčov - útočník Miladin Vujošević z Dubnice a stopér Ján Nosko z Pohronia.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk