ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Komárno predĺžilo zmluvu Salátovi, oznámilo príchod akvizície zo Slovinska
zdroj: kfckomarno.sk

Komárno predĺžilo zmluvu Salátovi, oznámilo príchod akvizície zo Slovinska

KFC Komárno potešil svojich fanúšikov. Druholigové futbalové mužstvo hlási tri pozitívne zmeny - predĺženie kontraktu s bývalým slovenským reprezentantom, definitívny návrat známej tváre i novú posilu od Jadranu.

Ako oznámil tím z juhu Slovenska na svojom webe, u fialovo-bielych ostane až do leta 2021 skúsený obranca Kornel Saláta. Ten sa stal posilou KFC na jeseň. Pod trénerským vedením svojho niekdajšieho spoluhráča Miroslava Karhana zotrvá v Komárne ešte minimálne rok a pol. Tridsaťpäťročný zadák predtým pôsobil v maďarskom Haladási, od leta bol bez klubu. V minulosti pôsobil tiež v Púchove, Petržalke, Dunajskej Strede a legionárčil v ruskom Tomsku a Rostove. Najcennejší dres si na seba obliekol 40-krát, zaznamenal dva góly.

V Komárne okrem Salátu ostáva aj Kristóf Domonkos. Mladý 21-ročný stredopoliar pokračuje v KFC do konca sezóny. V jeseni sa vrátil na hosťovanie z ETO FC Győr, v jari bude nastupovať už ako vlastný hráč KFC. Domonkos v aktuálnom ligovom a pohárovom ročníku nastúpil vo farbách KFC v jedenástich zápasoch a zaznamenal dva góly. Jeho materským klubom je Dunajská Streda.

Komárno získalo do tímu aj ofenzívneho záložníka zo Slovinska Kristijana Šipeka. Ten nastúpil v minulosti v 44 zápasoch slovinskej najvyššej ligy vo farbách ND Gorica a NK Radomlje. Donedávna hrával za NK Dob. "Som šťastný, že som mohol prísť do Komárna. Mal som dobrú polsezónu v Slovinsku, po ktorej prišla ponuka z KFC. Hľadal som novú výzvu a cítim, že prísť sem bol správnym krokom," vyslovil sa Šipek na oficiálnom facebooku Komárna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Komárno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk