ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haraslín túžil po zmene. V Sassuole okamžite všetkých prekvapil
zdroj: twitter.com/SassuoloUS

Haraslín túžil po zmene. V Sassuole okamžite všetkých prekvapil

Rozhodol sa pre zmenu. Mladý slovenský futbalista Lukáš Haraslín v posledný zimný prestupový deň spečatil svoj veľký odchod do prestížnej Serie A. Bratislavský rodák opustil Lechiu Gdansk a upísal sa talianskemu tímu US Sassuolo Calcio, a to minimálne do konca tejto sezóny. Ak sa zeleno-čierni udržia medzi elitou, pobudne tam ďalšie tri roky. Haraslín tak pribudol k početnej enkláve slovenských reprezentantov hrajúcich v krajine štvornásobných majstrov sveta.

U našich severných susedov strávil takmer päť rokov. Cítil sa u nich výborne, čo nikdy netajil. S Lechiou vyhral ligový pohár i superpohár. Po dlhšom čase však túžil po zmene aj napriek tomu, že ho fanúšikovia milovali. "Áno, bol som medzi nimi obľúbený a prežil som v Lechii krásne chvíle, ale už som cítil, že potrebujem zmenu. Odchádza sa mi odtiaľ veľmi ťažko, pretože k tomu klubu ma viažu silné momenty a za veľa mu vďačím," prezradil hráč prezývaný "Šulo" pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V aktuálnom ročníku nastrieľal doposiaľ päť gólov v 24 súťažných dueloch a pridal aj päť asistencií. Celkovo odohral v Ekstraklase 101 duelov, presadil sa 13-krát. Vo výbornej fazóne chce pokračovať, hoci vie, že v jednej z najťažších a naprestížnejších súťaží na svete to nebude mať jednoduché. "Uvedomujem si, že začiatky nebývajú ľahké. Som však na to pripravený. Chcem zabojovať o svoju šancu a hneď od začiatku ukázať, že si ju zaslúžim, pretože inak by som nemohol ísť do Talianska a do Serie A. Prvoradým cieľom pre mňa je byť zdravý, uchytiť sa v novom mužstve a podávať kvalitné výkony," zaželal si Haraslín.

Dvadsaťtriročný rodák z Bratislavy priznal, že okrem Sassuola prejavil o jeho služby záujem ešte jeden klub. Podľa dostupných informácií by to mal byť belgický Standard Liége. Uprednostnil však zeleno-čierne mužstvo, v ktorom zotrvá minimálne do konca tejto sezóny. Ľavý krídelník pomôže v Serii A mužstvu, ktoré je po 21 odohraných zápasoch na 15. priečke s 23 bodmi. "Nepozeral som sa na to, že Sassuolo je v spodnej časti tabuľky, pretože talianska najvyššia súťaž je vyrovnaná. Navyše, klub má výborné podmienky - majú nové tréningové centrum, kde je všetko na vysokej úrovni a pre mňa je to, myslím si, mužstvo, v ktorom mám šancu hrávať. Aj preto som sa rozhodol prijať hosťovanie v Sassuole. Po návrate do Talianska som túžil."

Slovenský reprezentant poslednou vetou narážal na fakt, že v mladom veku už hrával za "devätnástku" Parmy, odkiaľ sa sťahoval do Poľska. Apeninský polostrov dôkladne pozná. "Moje spomienky na to obdobie sú veľmi pozitívne. V drese Parmy som dostal šancu nastúpiť v Serii A v dosť mladom veku a aj to rozhodlo, že som sa chcel do Talianska vrátiť. Trénoval som v tíme, ktorý túto súťaž hrával, takže to pre mňa nebude niečo celkom nové," pousmial sa Haraslín, ktorý svojho nového zamestnávateľa zaskočil hneď po príchode - svojou taliančinou.

"V Sassuole boli prekvapení, keď ma počuli rozprávať po taliansky. Je to pre mňa ďalšia výhoda, že už ich jazyk ovládam. Bude to tam pre mňa ľahšie," prezradil Haraslín a v závere dodal, že svoje hosťovanie diskutoval aj s trénerom slovenskej reprezentácie Pavlom Hapalom. "Pogratuloval mi k hosťovaniu, zaželal, nech som zdravý a nech sa mi darí."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sassuolo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk