ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Potvrdené: Lukáš Haraslín opúšťa Lechiu, vracia sa do Talianska
zdroj: twitter.com/SassuoloUS

Potvrdené: Lukáš Haraslín opúšťa Lechiu, vracia sa do Talianska

Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín mení svoje klubové pôsobisko. Futbalový krídelník opustil poľskú Lechiu Gdansk a zamieril na polročné hosťovanie do talianskeho US Sassuolo Calcio s opciou. Ak sa zeleno-čierni udržia v Serie A, podpíše 23-ročný rodák z Bratislavy v klube dlhodobý kontrakt na tri roky. Potvrdil to klub Sassuolo Calcio na svojom oficiálnom twitteri ako aj web transfermarkt.com.

"Šulo" prostredie Apeninského polostrova už dokonale pozná, pretože sa s ním spájali jeho prvé futbalové kroky, od roku 2013 hrával totiž dva roky za "devätnástku" Parmy. V roku 2015 sa slovenský reprezentant presťahoval práve na sever Poľska, kde má naďalej platnú zmluvu do konca sezóny 2020/2021. Ľavý krídelník bude pomáhať Sassuolu v záchranárskych prácach. Talianske mužstvo je po 21 odohraných zápasoch na 15. priečke s 23 bodmi.

Predošlý ročník bol pre Haraslína nesmierne úspešný. U našich severných susedov vyhral s tímom ligový pohár i superpohár. V tom aktuálnom nastrieľal päť gólov v 24 súťažných dueloch a pridal aj päť asistencií. Celkovo odohral v Ekstraklase 101 duelov, presadil sa 13-krát. V súvislosti s jeho menom sa už v lete spomínal možný prestup do kvalitnejšej súťaže. Záujem javila najmä španielska Mallorca i turecký Galatasaray. V zimnom transferovom období javil záujem aj belgický Standard Liége.

"Boli to náročné rokovania, keďže Lechia Gdansk ho nechcela pustiť. Navyše, o Lukáša mali záujem viaceré tímy, napríklad aj Liége. V piatok ráno sme pricestovali do Talianska z Turecka, kde bol Lukáš na sústredení s Lechiou. Po absolvovaní zdravotných testov sme dotiahli jeho presun z Lechie Gdansk do Sassuola," povedal hráčov agent Juraj Vengloš, riaditeľ CSM-Agency.

"Som rád, že som tam, kde som chcel byť. Vrátil som sa do Talianska. Tých skoro päť rokov v Poľsku bolo krásnych. Ďakujem spoluhráčom, funkcionárom, ako aj fanúšikom Lechie. Cez víkend ešte v drese Sassuola nenastúpim, no potom sa už zapojím do tréningového procesu môjho nového klubu. Budem makať, aby som sa čím skôr zapracoval do zostavy. Urobím všetko pre to, aby sa nám darilo, aby Sassuolo išlo v tabuľke vyššie," uviedol na webe CSM-Agency Lukáš Haraslín, ktorý bude nosiť dres s číslom 27.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sassuolo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk