ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Nosko z boja o záchranu do boja o postup
zdroj: fkpohronie.sk

Ján Nosko z boja o záchranu do boja o postup

Výraznú posilu do defenzívy získal v závere januára líder druhej ligy z Banskej Bystrice. Tím trénera Stanislava Vargu vystužil skúsený obranca Ján Nosko, ktorý doposiaľ pôsobil v prvoligovom Pohroní.

Dlhoročnej opore Pohronia na konci januára vypršal kontrakt a s vedením klubu sa nedohodol na jeho predĺžení. Tridsaťjedenročný rodák z Brezna odštartoval profesionálnu kariéru v Podbrezovej, odkiaľ v rokoch 2013 a 2014 hosťoval v Banskej Bystrici, ktorá vtedy pôsobila v najvyššej súťaži. Následne zamieril do Pohronia. Za vyše štyri roky odohral tento dobre stavaný stopér (196 cm) za žlto-modrých 114 zápasov, v ktorých strelil 11 gólov. V minulosti bol i kapitánom mužstva.

Ján Nosko bol jednou z kľúčových postáv Pohronia na ceste do Fortuna ligy (foto: fkpohronie.sk)

„Janka všetci poznáme ako človeka s veľkým srdcom, veľmi priateľského, na ktorého je vždy stopercentné spoľahnutie. Aj preto bol vždy jeden hlavných elementov vynikajúcej atmosféry v kabíne nášho tímu. Janko, za všetko, čo si spravil pre náš klub, ti patrí veľké ďakujeme! Veríme, že sa ti bude dariť aj naďalej, že ti vydrží zdravie a budeš sebe a ostatným ľuďom ešte dlho robiť radosť futbalom,“ píše sa na fkpohronie.sk

„V Pohroní sa mi končila zmluva a nedohodli sme sa s vedením klubu na jej pokračovaní. Akurát v tom období ma kontaktoval p. Norbert Juračka, stretli sme sa aj p. Petrom Krnáčom a rýchlo sme dospeli k dohode. Som veľmi šťastný, že som v Banskej Bystrici, na toto pôsobenie sa veľmi teším! Očakávam, že mužstvu sa bude dariť minimálne tak, ako uplynulú jeseň," cituje novú posilu klubový web "vojakov".

V aktuálnej sezóne odohral 31-ročný zadák 14 zápasov, strelecky sa nepresadil, päťkrát videl žltú kartu a v zápase s Trnavou aj červenú. Pohroniu patrí po jesennej časti posledná dvanásta priečka vo Fortuna lige a na jar ho čaká boj o záchranu medzi elitou. Naopak, Banská Bystrica zimuje na čele druhej ligy, o skóre pred druhou Dubnicou.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk