ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hancko sa po zranení vrátil na ihrisko, okamžite skóroval za Spartu
zdroj: facebook/Sparta Praha

Hancko sa po zranení vrátil na ihrisko, okamžite skóroval za Spartu

Slovenský obranca Dávid Hancko sa po zranení opäť vrátil na futbalové ihrisko, v základnej zostave Sparty Praha naskočil do prípravného zápasu proti domácemu španielskemu treťoligovému celku Marbella FC.

Slovenský reprezentant mal problémy s neliečeným zranením kolennej šľachy, vzhľadom na čo doteraz chýbal aj v prípravných zápasoch Sparty Praha a hrozilo, že nevycestuje s tímom ani na sústredenie do Španielska. Najhoršie scenáre však boli odvrátené, od začiatku posledného januárového týždňa už naplno zarezával s mužstvom a vo štvrtok v drese Sparty odohral takmer 70 minút proti Marbelle. „Je to úžasný pocit. Po tých nepríjemných šesťdesiatich dňoch, ktoré som bol mimo tréningu a keď prirátame ešte celý rok bolestí, tak je super byť opäť s tímom v plnom tréningu a byť na ihrisku. Mám veľkú chuť do futbalu a baví ma to. Verím, že sa to ukáže aj v jarnej časti,“ povedal pre web Sparty Praha Dávid Hancko.

Chuť do futbalu dokumentoval už po pár minútach zápasu, keď hlavičkou otváral skóre stretnutia. Deň pred zápasom s tímom nacvičovali štandardné situácie. „Včera na tréningu nám hneď prvé tri rohy padli, tak sme si robili srandu, aby sme sa nevystrieľali. Napokon tam jeden vyšiel aj počas zápasu. Hneď ako išiel spoluhráč k rohovej zástavke, zakričal som mu, aby to skúsil na prvú tyč a vyšlo nám to,“ tešil sa Hancko, ktorého v 70. minúte nahradil krajan Lukáš Štetina. Vzápätí na to domáci Vitor vyrovnal a štyri minúty pred koncom Marcos vsietil víťazný gól Marbelly. „Bohužiaľ, nepodarilo sa nám doviesť zápas do víťazného konca, čo nás mrzí. Góly však padli ku koncu zápasu, čo môžeme pripísať ťažkej zimnej príprave, prvé tréningy na sústredení naozaj neboli jednoduché. Posúva nás to však vpred. Určite boli v našej hre veci, ktoré sa dajú zlepšiť, ale hrali sme súdržne, zozadu a vytvárali si šance. Tie sme, žiaľ, nepremenili a prehrali sme,“ dodal Hancko.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že si Dávid Hancko vyskúšal post pravého stopéra, zatiaľčo na poste ľavého stopéra naskočil druhý ľavák Costa. Zaujímavý ťah dvoch ľavákov na stopérskych pozíciách bola jedna z viacerých variant, ktoré si chcela Sparta odskúšať. „Máme pred sebou ešte dva zápasy a chceme si vyskúšať ešte niekoľko variant. Vieme, že Dávida Hancka môžeme použiť ako ľavého stopéra i ľavého krajného beka, skúšame ho aj ako pravého stopéra,“ poznamenal asistent hlavného trénera Václava Jílka Michal Horňák. Dvadsaťdvaročný univerzál z Prievidze je odhodlaný pobiť sa za väčšiu minutáž na akomkoľvek poste. „Je to pre mňa niečo nové. Nie je to jednoduché, keďže človek je zvyknutý na iný post a teraz ide o prvé prípady, kedy som hral na takejto pozícii. Bol by som však veľmi rád, ak by som sa tam presadil a hrával aj v lige. Chcem, aby sme boli úspešní a myslím si, že na to máme. Chcem sa na tejto pozícii zlepšovať, pretože chcem hrať za Spartu celú jar,zakončil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk