ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liverpool takmer podpísal Cristiana Ronalda. Odradila ho jedna požiadavka
zdroj: youtube.com/TomFIFAHeaven

Liverpool takmer podpísal Cristiana Ronalda. Odradila ho jedna požiadavka

Meno Cristiano Ronaldo začali futbaloví fanúšikovia po celom svete evidovať v roku 2003, keď mladý supertalent prestúpil zo Sportingu Lisabon do Manchestru United. Na Old Trafforde sa v priebehu šiestich rokov stal legendou. Nechýbalo však veľa a všetko mohlo byť inak.

Vo všeobecnosti je známe, že okrem "červených diablov" sa o rodáka z Madeiry zaujímal aj iný anglický klub. Arséne Wenger mal vyhliadnutého šikovného útočníka a chcel ho priviesť do Arsenalu. Ako však odhaľujú nové zistenia, blízko k jeho zisku bol aj najväčší rival ManUtd – FC Liverpool.

Asistent vtedajšieho trénera LFC Gérarda Houlliera Phil Thompson bol v Portugalsku, aby sledoval perspektívneho tínedžera. "Ponúkali sa mu všetci. Bývalý záložník Manchestru City Tony Henry pracoval pre agenta Paula Stretforda, ktorému dal úlohu Ronaldov agent Jorge Mendes – aby vzbudil oňho záujem v Anglicku," prezradil Thompson pre The Athletic.

"Zúfalo chceli Cristiana dostať preč zo Sportingu a pozvali ma na zápas. Povedali mi, že výkupná klauzula sa pohybuje na úrovni štyroch miliónov libier. Dalo sa to vyplatiť v štyroch splátkach, čiže jeden milión za rok," pokračoval ďalej Thompson.

Vzhľadom na dnešné ceny talentovaných futbalistov bol CR7 prakticky zadarmo. Iné to nebolo ani pred sedemnástimi rokmi. Ronaldo sa v tom čase nechal počuť, že Liverpool je veľký klub a rád by hral v Anglicku. Prestup na Anfield Road sa napokon nekonal. A to pre jednu požiadavku, ktorú mala dnešná hviezda Juventusu Turín.

"Spýtal som sa, aký plat chce poberať. Na to mi povedali milión libier ročne po zdanení. To bolo veľa peňazí pre 18-ročného hráča," myslel si Thompson. Vtedy sa vrátil do Liverpoolu, aby zvestoval tieto správy Houllierovi. Tím od rieky Mersey bol platovou požiadavkou mierne zaskočený a odradený. Kým sa však LFC mohol lepšie rozhodnúť, Cristiana Ronalda mu vyfúkol spod nosa najväčší rival. Portugalčan sa porúčal k Alexovi Fergusonovi za 12 miliónov libier, v tom čase bol najdrahším tínedžerom v Anglicku. Ako zareagovali "The Reds"?

"Houllier ma požiadal, aby som zavolal Tonymu Henrymu a spýtal sa, čo sa stalo. Keď vystúpil z lietadla, povedal mi, že to padlo a zvyšok mali doriešiť Stretford a Mendes. Bolo ohromujúce, že čiastka sa strojnásobila. Nik ale vtedy nemohol predpokladať, akým velikánom raz bude vtedy 18-ročný hráč," vysvetlil na záver Thompson.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk