ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haraslín má opustiť Lechiu Gdansk. Je blízko k prestupu do Serie A
zdroj: foto: Jozef Bedej

Haraslín má opustiť Lechiu Gdansk. Je blízko k prestupu do Serie A

Viaceré poľské zdroje vyrukovali vo štvrtok zo zaujímavou prestupovou špekuláciou. Slovenský krídelník Lukáš Haraslín je na odchode z Lechie Gdansk. Záverom januára by sa mal sťahovať do Talianska. V Serie A by mal posilniť aktuálne pätnásty tím tabuľky US Sassuolo Calcio.

Ako píše portál weszlo.com, prestup rodáka z Bratislavy je na spadnutie. Hoci Sassuolo nemá problém so zbieraním bodov (21 z 23 zápasov) či strieľaní gólov (32, viac ako napr. Neapol, pozn.), potrebuje zvýšiť hráčsku konkurenciu na ľavom krídle, ktoré je dominantným postom 23-ročného Haraslína. U zeleno-čiernych sa na krídle vyskytujú najmä Jeremie Boga a Domenico Berardi. Futbalista prezývaný "Šulo" nikdy netajil, že by sa rád vrátil do Talianska, s ktorým sa spájali jeho futbalové kroky. Haraslín už na Apeninskom polostrove totiž hrával dva roky za "devätnástku" Parmy. 

V roku 2015 sa slovenský reprezentant presťahoval práve na sever Poľska, kde má platnú zmluvu do konca sezóny 2020/2021. Predošlý ročník bol preňho nesmierne úspešný. U našich severných susedov vyhral s tímom ligový pohár i superpohár. V tom aktuálnom nastrieľal päť gólov v 24 súťažných dueloch a pridal aj päť asistencií. V súvislosti s jeho menom sa už v lete spomínal možný prestup do kvalitnejšej súťaže. Záujem javila najmä španielska Mallorca i turecký Galatasaray. Teraz sa okrem Sassuola intenzívne zaujíma o jeho služby aj belgický Standard Liege, avšak bližšie k angažmánu Haraslína je práve talianske mužstvo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sassuolo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk