Slovan s remízou a prehrou, Žiline sa darilo striedavo, Trenčín s ViOnom hladko padli
zdroj: skslovan.com

Výsledky prípravných zápasov účastníkov Fortuna ligy a druhej ligy (29.1.)

Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava remizovali v stredajšom prípravnom zápase na sústredení v tureckom Beleku s ukrajinským Ľvovom 1:1, v druhom súboji podľahli bieloruskému Brestu 0:1. V SAE sa striedavo darilo Žiline, ktorá najprv zdolala Rigu 3:2, potom ale utrpela prvú prehru v príprave s majstrom Malajzie Johor DT 1:2.

FC Karpaty Ľvov – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Gól Slovana: 3. Moha - 89. Nazaryna (z 11 m)

Slovan: Šulla (68. Ružinský) – Apau, Ljubičič, Vernon, Lovat – Mustafič, de Kamps – Daniel, Potoma, Moha - Henty

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

FC Dynamo Brest – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 81. Sadovskiy

Slovan: Greif (67. Trnovský) – Pauschek (64. Ljubičič), Abena, Bajrič, Tzovaras – Lichý, Nono – Dražič, Holman, Ratao - Medved

FK Senica - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 29. Baumgartner (z 11 m), 42. Totka, 58. Meliš

Senica: Taborda - Mihál, Addo, Lukáčik, Didiba, Moses, Baumgartner, Cascardo, Meliš, Akinyoola, Totka. Na lavičke: Chropovský - Adamec, Sulley, Kupec, Zmajkovič

zdroj: facebook.com/FK Senica

FC Riga - MŠK Žilina 2:3 (1:1)

Góly: 16. Mbombo, 75. Stuglis - 3. a 86. Jánošík, 80. Káčer (z 11 m). Rozhodca: Abdallah Albalushi. Diváci: 50

MŠK: Holec - Kaša, Králik, Kiwior - Anang, Káčer, Fazlagić, Paur, Demiri - Balaj, Jánošík

PAVOL STAŇO, TRÉNER MŠK ŽILINA: "Nechali sme chlapcov zahrať 90 minút aj vplyvom všetkých okolností, ktoré boli na ihrisku. Riga bola pre nás kvalitným súperom. Boli tam dobré veci, ale vyskytlo sa dosť nepresností a chybičiek, ktoré by sa už nemali stávať. Stále beriem do úvahy to, že chlapci nemali ideálnu dispozíciu, pretože včera pracovali dosť a možno sa to prejavilo v presnosti, čo bola škoda, lebo o to viac sme museli behať. Som rád, že vydržali 90 minút. Bol to test aj mentálnej aj fyzickej stránky. Mentálna stránka bola výborná, dokázali sme zápas otočiť aj napriek jednej nepremenenej jedenástke. Som rád, že sme zápas zvládli a vyhrali sme. Veľa vecí sme zlepšili, ale stále musíme pracovať a je tam možnosť posunúť sa ďalej."

LUKÁŠ JÁNOŠÍK, ÚTOČNÍK MŠK ŽILINA:
"Riga nás preverila veľmi dobre. Prvý polčas sme pre veľké teplo mali problém s vysokým pressingom súpera, jeho fyzickou hrou a dobrou organizáciou. Do druhého polčasu sme to zlepšili, a hoci sme prehrávali, dokázali sme to otočiť. Zápas mi chutil, aj keď som mal trochu ťažšie nohy, ale som rád až na tú nepremenenú penaltu. Finálnu fázu postupne zlepšujeme, čo sme dokázali tromi gólmi, ale musíme sa viac dostávať do šancí aj proti takýmto kvalitným súperom."

zdroj: mskzilina.sk

Johor DT - MŠK Žilina 2:1 (2:1)

Góly: 2. a 19. Cabrera - 39. Bichakhchyan. Rozhodca: Abdallah Albalushi. Diváci: 100

MŠK: Volešák (46. Petráš) - Vallo, Kopas, Minárik, Sluka (64. Suľa) - Bernát, Gono, Bichakhchyan - Kaprálik (64. Rusnák) , Kurminowski (46. Iľko), Ďuriš (64. Gerebenits)

zdroj: mskzilina.sk

FK Pohronie - KFC Komárno 2:1 (0:1)

Góly FK: Mazan (z 11 m), Tandir

Pohronie: Jenčo, Hatok, Pavlík, Oliveiro, Abráham, Mazan, Chibík, Pellegrini, Blahút, Badolo, Tandir. Náhradníci: Jacko, Dzurík, Matic, Danis, Meszáros, Fremop

zdroj: facebook.com/FK Pohronie

FK Teplice - AS Trenčín 4:1 (2:0)

Góly: 23. Shejbal, 45. Čmovš, 60. Mareš, 86. Emmer - 90. Zubairu

AS: Šemrinec – Šulek, Križan, Pišoja, Kpekawa – Zubairu, El Mahdioui, Kadák – Osman, Depetris, Van Kessel. Náhradníci: Bergsen, Čataković, Koolwijk, Slávik, Lamine, Gomes, Knežević, Ligeon, Comvalius, Letenay

zdroj: facebook.com/AS Trenčín

zdroj: youtube.com/AS Trenčín

SFC Opava - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0)

Góly: 49. Rychlý, 83. Žídek, 87. Žídek

ViOn: Pindroch – Orávik (60. Haspra), Asanovič, Pintér, Brašeň – Hrnčár, Tóth (46. Duga), Ďubek (65. Mihálik), Richtárech, Kovaľ – Vučenovič

zdroj: fcvion.sk

ŠKF iClinic Sereď - PFC Slavia Sofia 1:1 (0:0)

Gól Serede: 89. Louka

ŠKF: 1. Polčas: Michal Bárta - Tomás Soares Dabó, Ľubomír Michalík, Tidiane Djiby Ba, Martin Slaninka - Filip Duranski, Maj Rorič - Adam Morong, Dino Špehar, Alex Iván - Senad Jarović

2. Polčas: Pavol Penksa - Jiří Janoušek, Ľubomír Michalík, Tomáš Hučko, Martin Slaninka - Bankole Olawale Adekuoroye, Miroslav Tureček - Áron Dobos, Maj Rorić (65. Iván), Roko Jureškin - Panagiotis Louka

zdroj: facebook.com/ŠKF Sereď

SV Ried - FC Nitra 2:1 (2:0)

Gól Nitry: 65. Ristovski

Zagłębie Sosnowiec – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 62. Zachara

Podbrezová: Macej – Chvátal, Bartoš, Pajer, Mizerák, Špyrka, Pribula, Paraj, Ryndak, Krčula, Zachara. Striedali: Ludha, Pavúk, Pastorek, Kováčik, Trapanovski

zdroj: zpfutbal.sk

Šamorín - Znojmo 2:2 (2:1)