ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava vyriešila brankársky post, prišiel bývalý reprezentant
zdroj: Jozef Bedej

Trnava vyriešila brankársky post, prišiel bývalý reprezentant

„Upieklo sa to celkom rýchlo. Nečakal som to, ale život to tak zariadil a som rád, že som doma,“ povedal skúsený brankár Ľuboš Kamenár po návrate do najvyššej súťaže, keď podpísal zmluvu so Spartakom Trnava.

Fortunaligista musel riešiť brankársky post po odchode brankárskej dvojky Petra Boleka do českej Karvinej a talentovaného Petra Urminského do škótskeho St. Mirren. Klub najprv siahol po Vojtěchovi Vorelovi, ktorý v Senici hosťuje z pražskej Sparty, avšak k dohode klubov dosiaľ neprišlo. Vedenie preto napokon siahlo po službách skúseného brankára Ľuboša Kamenára, ktorý posledný polrok pôsobil v druholigovej Petržalke. Odchovanec Spartaka začínal kariéru v Trnave, odkiaľ prestúpil do petržalskej Artmedie. Následne okúsil tiež francúzsku, českú, maďarskú, tureckú i poľskú ligu.

Do Spartaku sa vracia už po tretí raz, predtým odchytal v Spartaku jarnú časť sezóny 2011/12 pri hosťovaní z francúzskeho FC Nantes a dvadsaťdva štartov si pripísal v ročníku 2015/16. V klube sa stretol s viacerými kamarátmi. „Doba Rusova veľmi dobre poznám, v roku 2012 sme spolu s Martinom Raškom vytvorili brankársku trojicu v Spartaku. Poznáme sa nielen ako spoluhráči, ale sme aj v osobnom živote kamaráti a teším sa, že opäť môžeme vytvoriť dobrú partiu. Zo súčasného kádra sa poznám ešte s Dominom Takáčom a s Erikom Grendelom, s ktorým som pôsobil v mládežníckych reprezentáciách. Na hlavného trénera Ricarda Chéua som počul od chalanov len chválu, no ja budem asi najviac s kontakte s trénerom brankárov Pavlom Kameschom. Toho poznám veľmi dlho, ešte z čias jeho aktívnej kariéry a teším sa na spoluprácu s ním. Mojou úlohou je vystužiť brankársky tím a zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste,“ cituje hráča web klubu.

Okrem francúzskeho FC Nantes pôsobil aj v tureckom Sivasspore, českej Sparte Praha, škótskom Celticu Glasgow, maďarských kluboch Győr a Vasas, poľskom Slask Vroclav a naposledy v českej Mladej Boleslavi. V aktuálnej sezóne si pripísal sedem ligových a dva pohárové štarty za druholigovú Petržalku po zranení jednotky Frederika Valacha. Na svojom konte má aj dve vystúpenia v reprezentačnom drese. V roku 2008 odchytal kvalifikačný zápas v San Marine a o rok neskôr domáci priateľský zápas proti Chile. V Trnave podpísal polročný kontrakt.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk