ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zázračné poľské dieťa môže opustiť Miláno, na lane ho má klub z Premier League
zdroj: TASR/AP

Zázračné poľské dieťa môže opustiť Miláno, na lane ho má klub z Premier League

Kariéra Poliaka Krzysztofa Piateka sa mení z roka na rok. A nastolený trend sa v roku 2020 nemusí zmeniť. Futbalový útočník od našich severných susedov si ešte v roku 2017 obliekal dres Cracovie Krakov, z ktorej prestúpil do Janova. Tam sa však v sezóne 2018/2019 dlho neohrial, v polovici sezóny ho odkúpilo AC Miláno. "Rossoneri" by však už po roku mohli prísť o hráča označovaného ako zázračné dieťa poľského futbalu.

Krzysztof Piatek by podľa periodika La Gazzetta dello Sport mal čoskoro skompletizovať svoj prestup do Tottenhamu Hotspur. Mužstvo z Premier League pod vedením Josého Mourinha potrebuje do tímu hrotového útočníka, ktorý by mohol plnohodnotne zastúpiť zraneného Harryho Kanea a 24-ročný rodák z Dzierżoniówa sa rysuje ako hlavný adept na zafixovanie tohto problému "kohútov". Komplikáciou by mohli byť požiadavky červeno-čiernych, ktorí trvajú na definitívnom odkúpení hráča za 30 miliónov libier. Spurs uprednostňujú polročné hosťovanie s opciou.

Ako dodáva Sky Sport Italia, o Piateka javí intenzívny záujem aj iný londýnsky klub FC Chelsea, do boja o Poliakove služby sa však zapojila aj nemecká Hertha Berlín. Mladý zakončovateľ, označvaný aj za mladšiu verziu Roberta Lewandowského, doposiaľ odohral za milánske AC 41 súťažných zápasov, gólovo sa presadil šestnásťkrát. Jeho pozíciu v hlavnom meste módy sťažuje najmä návrat Zlatana Ibrahimoviča. Milánčania sa aktuálne v tabuľke Serie A nachádzajú na ôsmom mieste s 31 nazbieranými bodmi po 21. kole.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk