ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Nahnevaní fanúšikovia ManUtd zaútočili na dom nenávideného muža klubu
zdroj: manutd.com, video

VIDEO: Nahnevaní fanúšikovia ManUtd zaútočili na dom nenávideného muža klubu

Dom výkonného riaditeľa anglického futbalového klubu Manchestru United Eda Woodwarda v noci z utorka na stredu atakovali nahnevaní priaznivci klubu. Podľa informácií zahraničnej tlače zahádzala skupina 20-30 priaznivcov "červených diablov" bydlisko vysoko postaveného muža svetlicami, brány domu boli zase zasprejované grafitami.

Sociálnymi sieťami sa šíri video, ktoré sa objavilo na platforme Snapchat. Ide o trojsekundovú ukážku zahŕňajúcu spomenutý atak na dom Woodwarda. Fanúšikovia spoza plota hádzali svetlice či dymovnice. Video taktiež obsahuje popis "Ed Woodward zomrie". V čase útoku fanúšikov sa však ani výkonný riaditeľ klubu, ani nik z jeho rodiny nenachádzal na atakovanom mieste.

"Manchester United si je vedomý incidentu, ktorý sa odohral pred domom jedného z jeho zamestnancov.Vieme, že futbalový svet bude stáť za nami rovnako ako naša polícia, aby identifikovali iniciátorov tohto neodôvodneného útoku. Vinníkom bude zakázaný vstup na zápasy klubu do konca života a čeliť môžu aj trestnému stíhaniu," uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu z Old Traffordu.

Woodward je medzi väčšinou priaznivcov "The Red Devils" neobľúbenou postavou. Ako výkonný riaditeľ hral kľúčovú úlohu pri tom, keď klub odkúpili do svojich rúk americkí bratia Glazerovci v roku 2005. Priaznivci ManUtd mu tiež vyčítajú viaceré nevydarené a nedotiahnuté prestupy či neschopnosť vedenia nastoliť trend pokračovania v majstrovskej jazde po tom, čo od kormidla United odišiel tréner Alex Ferguson. Fanúšikovia už Woodwardovi viackrát počas ostatných zápasov adresovali pokriky, ktoré zahŕňali repliky ohľadom jeho skorej smrti.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk