ProFutbal.sk ProFutbal.sk

"Osemnástka" podľahla domácim Španielom
zdroj: sfzofficial

"Osemnástka" podľahla domácim Španielom

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov prehrala v utorok v jej úvodnom zápase na turnaji Copa Del Atlantico s domácim Španielskom 0:2. Zverenci trénera Stanislava Maceka sa v stredu stretnú v ďalšom zápase s rovesníkmi z Mexika.

sumár:
Španielsko 18 - Slovensko 18 2:0 (0:0)
Góly: 56. Gabriel, 75. Menargues. ŽK: Gabriel, Vlasák, Javorček. ČK: Javorček (59.). Rozhodoval: Alemán Peréz (Španielsko).
SLOVENSKO 18: Belko - Vlasák (83. Lacko), Leitner, Capko, Javorček - Rigo, Piliar (83. Biricz), Mojžiš (65. Hornyák) - Repa (83. Majkút), Čerepkai (61. Kohút), Olejník (65. Tučný)

hlas (SFZ):
Stanislav Macek, tréner SR: "Zápas mal dve časti - do červenej karty a po nej. Do vylúčenia sme hrali so Španielmi úplne vyrovnanú, otvorenú partiu, boli sme aktívni v oboch fázach hry. Vytvorili sme si aj zopár možnosti na strelenie gólu, no nevyužili sme ani jednu. Po inkasovanom góle a vylúčení sme naďalej hrali v rámci možnosti aktívne, no už sme neboli takí nebezpeční pred súperovou bránou. Opakujem, škoda červenej karty, siahali sme po lepšom výsledku. Páčilo sa mi, že hráči pracovali aj v početnej nevýhode spoľahlivo a maximálne organizovane proti naozaj silnému súperovi."

druhý zápas:
Japonsko 18 - Mexiko 18 1:0 (1:0)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

HOKEJ.sk