ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavu opúšta mladý stopér, Mesík zamieril na sever Európy
zdroj: fcn.dk

Trnavu opúšta mladý stopér, Mesík zamieril na sever Európy

Prekvapivý odchod z trnavského Spartaka. Len osemnásťročný stopér Ivan Mesík opustil "andelov" a dohodol sa na spolupráci s dánskym FC Nordsjælland, kde v minulosti pôsobil aj iný Slovák Stanislav Lobotka.

Rodák z Banskej Bystrice prišiel do Trnavy v roku 2016 a už ako sedemnásťročný debutoval v najvyššej súťaži. Mládežnícky reprezentant do 21 rokov si napriek mladému veku vybojoval miesto v základnej zostave červeno-čiernych. Na jeseň odohral po boku skúseného Bogdana Mitreu 16 ligových zápasov, okúsil aj predkolá v Európskej lige. Vďaka solídnym výkonom nedávno získal Cenu Miroslava Karhana pre najlepšieho hráča Trnavy do 19 rokov. 

„Chcel by som sa veľmi poďakovať celému klubu, ktorý mi veril a dal mi šancu ukázať sa vo veľkom futbale. Taktiež chcem poďakovať fanúšikom, ktorí ma podporovali a fandili mi po celý čas a boli úžasní. Chcel som sa posunúť ďalej a je to pre mňa jedinečná príležitosť, ale na Spartak určite nezabudnem. Jedno veľké ďakujem patrí rodine a priateľke, bez ktorých by som nebol tam, kde som teraz," vyhlásil po podpise novej zmluvy na severe Európy Ivan Mesík.

Ivan Mesík (Spartak Trnava)
Napriek mladému veku bol Mesík na jeseň stabilnou súčasťou základnej zostavy "andelov" (foto: TASR)

„Toto rozhodnutie sa nerodilo ľahko a nezainteresovaným sa môže zdať, že sa vymyká prezentovanej dlhodobej filozofii klubu. Po zvážení všetkých okolností sme sa však rozhodli pre riešenie, ktoré bude na prospech všetkých strán," povedal pre klubový web športový riaditeľ Spartaka Andrej Kostolanský, ktorý ďalej prezradil, prečo Trnavčania pustili svoj mladý klenot do zahraničia: „Sám Ivan Mesík prejavil záujem o prestup do kvalitnejšej ligy. FC Nordsjælland bol vážnym záujemcom o jeho služby, sledoval ho dlhodobo prostredníctvom svojho skauta. Ponuka sa od leta vyvíjala a viackrát sme ju odmietli. Tento dánsky klub v súčasnosti disponuje jednou z najlepších metodík rozvoja mladých hráčov, s napojeniami na špičkové svetové kluby. Veľké percento hráčov, ktoré FC Nordsjælland získa, vie ďalej veľmi dobre posúvať. K tomuto procesu dopomáha aj vyššia úroveň dánskej domácej súťaže. Tento transfer nám taktiež napomôže v rozvoji mládeže a podchyteniu, či starostlivosti o ďalšie talenty, ktorých najsilnejšie zastúpenie máme v ročníku 2003 a mladších. Aj to bol jeden z dôvodov, ktorý bol pri rozhodovaní zásadný. Už dnes disponujeme menami, ktoré môžu v budúcnosti Ivana Mesíka v našom drese nahradiť, ale potrebujeme si ich podchytiť.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk