ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Oravec v stopách Rockyho Balbou. USA bola preňho vysnívaná krajina
zdroj: instagram.com/customshinnies

Oravec v stopách Rockyho Balbou. USA bola preňho vysnívaná krajina

Keď Matej Oravec v lete opustil Podbrezovú a upísal sa Dunajskej Strede, málokto čakal, že v priebehu polroka svojho nového zamestnávateľa opustí. Presne to sa ale udialo. Mladý futbalový reprezentant výberu SR do 21 rokov sa upísal americkej Plihadelphii Union a stal sa tak prvým hráčom vôbec, ktorý prestúpil z Fortuna ligy do MLS. Za DAC odohral defenzívny univerzál 21 súťažných duelov, teraz ho čaká nová výzva.

Transfer 21-ročného záložníka sa zrodil expresne rýchlo. "Po skončení jesennej časti Fortuna ligy mi manažér napísal, či mám ešte záujem prestúpiť do USA, keďže som o tom sníval. Odpovedal som mu, že áno a o mesiac som už prestupoval," priznal Oravec v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Unionu sa upísal na tri roky s ročnou opciou. Očakávania rodáka z Trnavy sú vysoké - za Atlantikom ho ohúrilo najmä zázemie, ktoré videl na vlastné oči. 

"Od USA mám veľké očakávania, veď sa tam nechodí každý deň. Teším sa a zároveň som aj zvedavý aké to tam bude. Už v decembri mi zástupcovia Philadelphie umožnili päťdňový pobyt v USA, kde mi ukázali štadión, mesto aj tréningové plochy. Ako som už spomínal, dosť zavážil aj názor rodiny a fakt, že USA je pre mňa jednou z vysnívaných krajín, takže nebolo dlho nad čím rozmýšľať."
S veľkým transferom súhlasili aj jeho najbližší.

"V prvom rade som sa radil s rodinou či priateľkou Laurou, pretože na ich názore mi záleží najviac. O to viac ma teší, že moja partnerka vycestuje do USA so mnou," potešil sa Oravec. Jeho cieľ v meste, ktoré po športovej stránke preslávili najmä filmový Rocky Balboa či hokejové mužstvo Flyers, je jasný. "Verím, že si získam dôveru trénerov a budem pravidelne hrávať. Čo sa týka tímového úspechu, dúfam, že to dotiahneme aspoň do play-off."

Matej Oravec bude tretím Slovákom v zámorí. Dres Realu Salt Lake si oblieka Albert Rusnák, za Minnesotu United zase nastupuje jeho dvojička na poste defenívneho záložníka Ján Greguš. Ako však priznal mladý reprezentant, s týmto duom o USA nekomunikoval. "Zatiaľ nie, ale na stretnutia s nimi, či už osobné, keď sa podaria, ale aj na tie na ihrisku sa už teším," hovorí jasne Oravec a na záver dodáva, že napriek odchodu za "veľkú mláku" sa rád zúčastní na všetkých reprezentačných zrazoch hráčov do 21 rokov. "Vždy budem veľmi rád, ak ma tréneri zavolajú. Na každý zraz sa vždy veľmi teším a teraz budem mať aspoň o dôvod navyše, keďže budem môcť pricestovať na Slovensko."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk