ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koštrna si našiel nový klub. Zahrá si aj so Skovajsom
zdroj: fcdinamo.ro

Koštrna si našiel nový klub. Zahrá si aj so Skovajsom

Rumunská najvyššia súťaž sa čoraz viac rozrastá o slovenských futbalistov. Počas ostatného polroka zamieril do Ligy 1 Peter Gál-Andrezly, ktorý putoval do OFK Sepsi k Pavlovi Šafrankovi. Denis Ventúra opustil Sereď, aby si zahral po boku Jakuba Vojtuša v Akademice Clinenci. Stopér Lukáš Skovajsa zamieril z Trenčína do Dinama Bukurešť, ktorému oficiálne pribudol aj ďalší Slovák Kristián Koštrna.

Slovenský pravý obranca v priebehu ostatných dvoch dní priletel do Rumunska, absolvoval zdravotnú prehliadku a podľa oficiálnej stránky Dunajskej Stredy zamieril k 18-násobnému majstrovi krajiny na polročné hosťovanie. Dinamo oznámilo jeho príchod oficiálne v utorok na svojom webe. "Viem, že Dinamo je veľkým klubom s bohatou históriou a tiež emocionálnymi a úžasnými fanúšikmi. Vyhrali predsa mnoho ligových titulov i pohárov, hrali veľké duely na európskej scéne. Tiež som videl videá zo zápasov proti mestskému rivalovi Steaue. Ide o obrovskú rivalitu," povedal Koštrna ešte po prílete do Bukurešti pre web doardinamo.com.

Koštrna bol súčasťou Dunajskej Stredy od leta 2017. Tím zo Žitného ostrova odohral na poste pravého beka rovných 60 zápasov, presadil sa dvakrát. Pri absencii Zsolta Kalmára bol kapitánom žlto-modrých. S tými ukončil spoluprácu v novembri po vzájomnej dohode, čo verejne prehlásil aj do mediálneho priestoru. Napriek tomu ostáva stále oficiálne hráčom DAC-u, keďže v Bukurešti bude pôsobiť v rámci spomenutého polročného hosťovania.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk