ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mohu mal lákať tradičný český klub. Slovan prezradil, či príde o veľkú oporu
zdroj: foto: Silvia Turcerová

Mohu mal lákať tradičný český klub. Slovan prezradil, či príde o veľkú oporu

Po odchode Andraža Šporara zo Slovana Bratislava to vyzeralo, že slovenský majster môže stratiť ďalšieho zo svojich futbalistov. Obhajcu fortunaligového titulu mohol počas tohto zimného prestupového obdobia opustiť Mohammed Rharsalla Khadfi, fanúšikom známy najmä ako Moha. Marockého krídelníka lákal do svojich radov najúspešnejší český klub AC Sparta Praha.

S touto informáciou vyrukoval na twitteri fotbalový insider s odvolaním sa na predsedu fanklubu Sparty Romana Schejbala. Podľa jeho zdrojov Pražania kontaktovali "belasých" so záujmom o služby 26-ročného krídelníka z Maroka. "Rudí" chcú pred jarnou časťou sezóny vystužiť svoj káder a priniesť posilu na krídlo, ktorou mohol byť práve Moha. Prestupové špekulácie však netrvali dlho. Ako pre ProFutbal.sk potvrdil samotný ligový šampión, technicky zdatný krídelník svojho zamestnávateľa neopustí.

"Tieto informácie nie sú pravdivé a dementujeme akékoľvek rokovania o prípadnom predaji Mohu. Moha zostáva v Slovane Bratislava a bude sa naďalej pripravovať s mužstvom na jarnú časť sezóny. Zo Slovana rozhodne neodchádza, čo len potvrdzuje cieľ udržať si po odchode Andraža Šporara v kádri všetkých kľúčových hráčov a mať v horizonte leta k dispozícii ešte silnejšie mužstvo než na jeseň," písalo sa v stanovisku adresovanom nášmu portálu.

Afričan patril v uplynulej sezóne medzi najväčšie piliere majstrovského ročníka slovanistov. Vo FL nastrieľal 12 gólov, čo mu vynieslo tretie miesto medzi top kanoniermi. Zároveň bol so 14 asistenciami najlepším nahrávačom tímu z Tehelného poľa i celej súťaže. V tomto ročníku nastrieľal v 28 súťažných zápasoch štyri góly, ku ktorým pridal aj osem prihrávok. Dva razy sa presadil aj v skupinovej fáze Európskej ligy. Súčasťou Slovana je Moha od januára 2018, predtým si obliekal dres ukrajinského Olimpiku Doneck. Jeho trhová hodnota sa podľa transfermarktu pohybuje na úrovni jedného milióna eur.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk