ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica blízko podpisu nového investora
zdroj: facebook/FK Senica

Senica blízko podpisu nového investora

Týždne neistoty na Záhorí pomaly končia.

FK Senica prežíva náročný začiatok roka 2020. Český tréner Michal Ščasný začal zimnú prípravu len s dvanástimi hráčmi, tím opustil osemgólový kanonier Frank Castaneda, po ktorom siahol moldavský Šerif Tiraspoľ, ťahúň Sofian El Moudane zamieril do rodného Maroka, ich kroky nasledovali aj Luís Ramírez, Kwaku Bonsu Osei či jeden z mála Slovákov v tíme Jakub Krč, dnes už hráč Trnavy. Do Spartaka mal odísť aj brankár Vojtěch Vorel, jeho situácia je však otvorená a nepripravuje sa ani s jedným z týchto dvoch tímov. Mužstvo funguje iba v provizórnych podmienkach, doplnené vybranými hráčmi z dorastu. Klub zároveň neodišiel ani na sústredenie do zahraničia, v príprave čelil len trom slovenským druholigistom, pričom vyhral len raz.

Dôvodom týchto zmien je rozhodnutie zahraničného vlastníka, ktorý má v pláne zo Slovenska odísť. Venezuelský investor Philip Hugo Valentiner Rojas nateraz utiahol finančné kohútiky na minimum a vedie rokovania o predaji senického klubu. Problémy sa začali prejavovať už začiatkom sezóny, na základe čoho skončil Holanďan Ton Caanen na poste generálneho manažéra. Existenčný problém riešil fortunaligista aj začiatkom roka 2018, keď od klubu odstúpila spoločnosť OMS s Vladimírom Levárskym a zachraňovať ho muselo mesto pomocou viac ako stotisíc eur. V tom čase presedlal klub na juhoamerickú filozofiu, ktorá sa po dvoch rokoch zrejme končí.

Nový investor už o pár hodín?

Podľa informácií portálu ProFutbal.sk svitá v Senici na lepšie časy. Do klubu by mal totiž v najbližších hodinách či dňoch vstúpiť nemecký investor, v ktorého pozadí by mala stáť istá hráčska agentúra. Táto skupina mala pred časom údajne veľmi blízko vstupu do iného slovenského klubu FC Nitra, avšak rokovania s vtedajším vedením náhle skončili. Pod Zobor totiž následne prišla skupina ukrajinských investorov, ktorí údajne prevzali zhruba 80 percent akcií, zatiaľčo Nemci by v Senici mali prevziať pod patronát celý klub.

S najnovšími zisteniami sme sa obrátili aj na vedenie senického klubu, kde tieto informácie nepopreli, avšak zatiaľ ani nechceli potvrdiť. Už v minulosti totiž boli rokovania s nádejným investorom vo finálnej fáze, no napokon z nich zišlo. „V súčasnosti nemôžem nič konkretizovať, keďže ešte nie je podpísaná žiadna zmluva. Všetky rokovania vedie súčasný majiteľ a ide to teda mimo nás. Máme však informácie, že už začiatkom tohto týždňa, teda do stredy, by malo prísť k spečateniu dohody,“ povedal pre ProFutbal.sk športový sekretár FK Senica Ivan Tobiáš.

Náš portál bude dianie v pozadí senického klubu aj naďalej sledovať.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk