ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tretí ročník SZMF Winter Cupu ovládlo Atletico Trnava
zdroj: SZMF

Tretí ročník SZMF Winter Cupu ovládlo Atletico Trnava

Víťazmi tretieho ročníka SZMF Winter Cup-u v Korni sa stal trnavský zástupca Atletico. Vo finále sa im podarilo zdolať košické ASGuard security. Turnajom prešli bez prehry. V dueli o bronz sa radovali hráči TO-DAY Hydrokres Prešov, keď zdolali Letku Trenčín.

Na SZMF Winter Cup-e sa predstavilo 20 najlepších tímov Slovenska v malom futbale. Z A skupiny postúpilo priamo do štvrťfinále trnavské Atletico, ktoré v základnej skupine porazilo všetkých súperov. V skupine B nenašli premožiteľa hráči Letky Trenčín, keď tri zápasy vyhrali a jeden remizovali. V skupine C s rovnakým výsledkom obsadili prvé miesto tabuľky hráči ASGuard security Košice. Z D skupiny smrti si s 10 bodmi vybojovali poslednú priamu miestenku do štvrťfinále futbalisti prešovského TO-DAY – Hydrokres. Tímy na druhých a tretích miestach základných skupín sa v osemfinálových zápasoch pobili o zvyšné štvrťfinálové miestenky.

Koniferum Lipany sa stretlo v osemfinále s Engerau Boys Bratislava. V napínavom dueli sa zrodil v riadnom hracom čase výsledok 1:1. O postupujúcom tak rozhodli až pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli Engerau Boys. Nitriansky Pivkári bojovali o štvrťfinále s AC GLÓBUS Bratislava. Duel ovládlo nitrianske mužstvo, ktoré vyhralo 3:1. Predposlednú osemfinálovú dvojicu tvorili Varion Piešťany a Túlavé citróny Nitra. Z víťazstva 4:0 sa radovali Túlavé citróny. Posledný osemfinálový duel postavil proti sebe celky TIKI TAKA Bratislava a Csirke mel Trnava. V zápase v riadnom hracom čase gól nepadol a tak o postupujúcom rozhodovali opäť pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli hráči z Bratislavy a uchmatli si tak poslednú štvrťfinálovú miestenku.

Do semifinále dva celky zo západu a dva z východu

V prvom štvrťfinále sa proti sebe stretli Atletico Trnava a Engerau Boys Bratislava. Zápas lepšie zvládol trnavský zástupca, keď dokázal zvíťaziť tesne 2:1 a zabezpečil si boj o medaily. Druhý štvrťfinálový duel postavil proti sebe Letku Trenčín a Pivkárov z Nitry. V dueli sa zrodil výsledok 3:0 v prospech Letky, ktorá sa tak stala druhým semifinalistom. Tretie štvrťfinále medzi ASGuard security Košice a Tulavými citrónmi Nitra rozhodli až strely zo značky pokutového kopu, keď v riadnom hracom čase zápas skončil nerozhodne 1:1. V pokutových kopoch boli štastenejšími hráči ASGuard. Posledným semifinalistom sa stal prešovský zástupca TO-DAY – Hydrokres, ktorý zdolal TIKI TAKA Bratislava 2:0.

V prvom semifinále stáli proti sebe celky zo západu Slovenska Atletico Trnava a Letka Trenčín. Prvým finalistom sa stalo Atletico, ktoré zvíťazilo rozdielom triedy 3:0 a poslalo tak Letku do boja o tretie miesto. V boji o druhé miestenku do finále sme boli svedkami východniarskeho derby medzi košickým ASGuard a prešovským TO-DAY Hydrokres. Druhú miesteku do finále si po víťazstve 3:1 zabezpečili futbalisti ASGuard.

Napínavé vyvrcholenie celého turnaja

V zápase o bronz medzi dvoma zdolanými semifinalistami TO-DAY Hydrokres Prešov a Letka Trenčín išli v prvom polčase do dvojgólového vedenia hráči z Prešova. V druhom polčase pridali ešte jeden gól a mali už konfortný trojgólový náskok. Trenčín však neskladal zbrane a podarilo sa im v priebehu dvoch minút znížiť stav duelu na rozdiel jediného gól. Vyrovnať sa im však už do konca zápasu nepodarilo a tak sa z bronzových medailí radujú hráči TO-DAY – Hydrokres Prešov.

Finálovú drámu rozhodli až penalty

Finálový zápas medzi ASGuard security Košice a Atleticom Trnava priniesol obrovskú drámu, ktorá vyvrcholila až pokutovými kopmi. V prvom polčase gól nepadol. V tom druhom išli do vedenia Košičania. Z náskoku sa však dlho neradovali, keď už o minútu sa podarilo vyrovnať Atleticu. V základnej hracej dobe viac gólov už nepadlo a tak o celkovom víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich boli úspešnejší futbalisti Atletica Trnava a zaknihovali tak víťazstvo na SZMF Winter Cup-e.

Vyhodnotenie najlepších hráčov

Najlepším strelcom SZMF Winter Cup-u sa stal Ľudovít Félix s 9 gólmi z Engerau Boys Bratislava. Najlepím hráčom turnaja bol Juraj Kuhajdík z TO-DAY – Hydrokres Prešov. Najlepším brankráom sa stal Štefan Matejkovič z víťazného tímu Atletico Trnava F.C.

Atletico s miestenkou na EMF EURO CUP

Víťazným tím na SZMF Winter Cup-e v Korni sa môže tešiť na účasť na podujatí EMF EURO CUP, ktorý sa uskutoční v septembri v talianskom prímorskom meste Riccione.

Hráč víťazného Atletica Michal Takáč po turnaji povedal: „Turnaj hodnotím veľmi dobre. Kvalita turnaja z roka na rok rastie. S chalanmi sme vždy radi, keď sa môžeme porovnávať s tými najlepšími a práve preto sme sa na Korňu tento rok veľmi tešili. Do turnaja sme už od začiatku išli s tým, že chceme vyhrať. Majstrovstvá Slovenska nám ešte chýbali k tomu, aby sme vyhrali všetko čo sme chceli. Aj samotné víťazstvo v tomto turnaji je veľká vec, no ja si tento titul vážim viac, nakoľko nás vytrápil a nechal nás 3 roky na seba čakať.“

zdroj a foto: SZMF

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

HOKEJ.sk