ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Almásiho presvedčila filozofia Ružomberka aj tréneri. Haspra opísal prvé dojmy
zdroj: mfkruzomberok.sk

Almásiho presvedčila filozofia Ružomberka aj tréneri. Haspra opísal prvé dojmy

Ladislav Almási si dobrými výkonmi v jesennej časti II. ligy vypýtal zmluvu vo Fortuna lige. Do svojich radov si ho na tri roky upísal MFK Ružomberok a 20-ročný útočník si tak na jar môže zahrať medzi futbalovou elitou. Ponuka z Liptova sa zrodila po tom, ako ho tréneri a vedenie klubu videli nasúkať za Petržalku dohromady 11 gólov a vydobyť si tiež miesto v reprezentačnom výbere do 21 rokov. Ako priznal samotný rodák z Bratislavy, nad ponukou oranžových dlho neváhal a priznal, čo ho presvedčilo.

"Rokovania boli priame a rýchle. Presvedčila ma filozofia klubu, hrajú s mladými hráčmi, páči sa mi jeho spôsob hry. Myslím si, že je to pre mňa správny krok," povedal Almási v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Postup progresívneho zakončovateľa sa dal očakávať, hoci by nejeden fanúšik skôr predpovedal to, že si ho k sebe stiahne jeho predošlý kmeňový zamestnávateľ z Dunajskej Stredy. Mladý reprezentant sa napokon bude sťahovať k Západným Tatrám. Záujem "ruže" evidoval už dlhšie.

"Ku mne sa tieto informácie dostali koncom minulého kalendárneho roka. Potešilo ma, že si moje výkony všimol klub z najvyššej súťaže. Tréner Ján Haspra a jeho asistent Marek Sapara sa mi ozvali, žeby boli radi, keby som hral v Ružomberku, či by som mal záujem. Prediskutoval som to s rodinou a manažérmi. Z mojej strany je záujem hrať za MFK veľmi veľký, veď hrajú najvyššiu súťaž," hovoril ďalej Almási.

A čo na to samotný Haspra, ktorý už má Almásiho pod taktovkou - aktuálne na sústredení v Turecku? "Nechcem robiť predčasné závery, ale zatiaľ sa nám v tréningoch aj v zápasoch ukazuje veľmi dobre, takže dúfam, že Laco aj my budeme s týmto krokom veľmi spokojní," povedal ružomberský kormidelník pre klubový web.

Ladislav Almási (Ružomberok)
Ladislav Almási už zarezáva naplno v oranžovom drese. (foto: facebook.com/MfkRuzomberok)

Pôsobenie v druholigovej Petržalke dokázalo Almásiho zoceliť a posunúť medzi elitu. Na čierno-biele farby napriek prestupu nezanevrie. "S klubom som sa rozlúčil v dobrom, ale cítil som, že prišiel čas, aby som sa posunul vyššie. Petržalke prajem, aby sa udržala v II. lige, lebo určite do nej patrí a nepatrí do zóny zostupu," myslí si nádejný strelec, ktorý už medzičasom nastúpil za MFK v prípravných dueloch proti Ostrave (4:0) či Partizanu Belehrad (1:2). Jeho cieľ vo Fortuna lige je jasný.

"Chcem čo najviac hrávať a tímu pomáhať gólmi a prihrávkami. Po základnej časti Fortuna ligy by som nás rád videl v prvej šestke, aby sme na jar odohrali kvalitné zápasy proti najlepším tímom na Slovensku," zakončil Almási na adresu mužstva, ktoré sa po jeseni vyhrieva na štvrtej tabuľkovej priečke.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk