ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boženík opúšťa Žilinu, ešte dnes spečatí prestup, píšu Holanďania
zdroj: foto: mskzilina.sk

Boženík opúšťa Žilinu, ešte dnes spečatí prestup, píšu Holanďania

Ticho okolo Róberta Boženíka netrvalo dlho. Včera vyplávala na povrch informácia, že sa rozišiel s agentom Martinom Petrášom a padol jeho prestup do nemeckého druholigového Hamburgu. Situácia sa v piatok mení aj na klubovej úrovni.

Podľa viacerých holandských zdrojov sa už dnes stane Boženík hráčom Feyenoordu Rotterdam. Účastník Eredivisie zaplatí jeho doterajšiemu zamestnávateľovi MŠK Žilina čiastku 4,6 milióna eur v dvoch splátkach za služby 20-ročného útočníka. "Hráč učinil svoje rozhodnutie a chcel ísť iba do Feyenoordu. Obidva kluby sú v pokročilých štádiách jednania a dohoda je na spadnutie. V Rotterdame očakávajú skompletizovanie dohody s 'Božom' ešte dnes," píše portál voetbalflitsen.nl.

Róbert Boženík bol v uplynulej sezóne s 13 ligovými gólmi najlepším strelcom Žilinčanov vo Fortuna lige. Do A-mužstva pritom prenikol len na začiatku predošlého ročníka. Vo FL odohral 48 zápasov a presadil sa v nich dohromady 16-krát. Preraziť stihol už aj na reprezentačnej úrovni medzi mužmi. Za Slovensko doposiaľ nastúpil osemkrát a do sietí súperov sa trafil štyri razy, z toho trikrát udrel v kvalifikácii o postup na EURO 2020.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk