ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan po odchode Šporara zbrojí: Nigérijský útočník, stredopoliar z Bosny a Hercegoviny
zdroj: vidi.hu; skslovan.com

Slovan po odchode Šporara zbrojí: Nigérijský útočník, stredopoliar z Bosny a Hercegoviny

Ďalšie nové tváre v bratislavskom Slovane. Vedenie klubu dlho neváhalo a po definitívnom predaji Andraža Šporara do Sportingu Lisabon vystužilo ofenzívnu formáciu. Perspektívna posila navyše pribudla i do stredu poľa.

Hoci „belasí“ ešte nového hráča na hrot útoku oficiálne nepredstavili, na sociálnych sieťach sa objavila fotografia viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml. s nigérijským útočníkom Ezekielom Hentym.

Dvadsaťšesťročný rodák z Lagosu odštartoval svoju profesionálnu kariéru v milánskom AC, v prvom tíme sa však nikdy nepresadil a postupne hosťoval v Spezii, Perugii, Gorici a v Olimpiji Ľubľana. Okrem toho hrával aj za Lokomotiv Moskva, Baniyas či maďarské tímy MOL Vidi a Puskás Akadémia, odkiaľ hosťoval v chorvátskom Osijeku.

zdroj: Twitter/EaglesTracker

Ďalšou novou tvárou v tíme trénera Jána Kozáka ml. je mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Alen Mustafič, ktorý bude v Slovane hosťovať do konca sezóny, pričom klub bude môcť využiť opciu na trvalý prestup. Rodák z Tuzly prichádza na Slovensko zo FK Sarajevo, s ktorým v sezóne 2018/2019 získal double. Ide o dobre stavaného stredového záložníka (185 cm), ktorý by v zostave postupne mohol nahradiť skúseného Marina Ljubičiča.

„Keďže Marinovi Ljubičičovi sa končí v lete zmluva, chceme omladiť a oživiť stred poľa. Alena sme dlhšie sledovali, je to hráč s perspektívou a potenciálom do budúcna. Upútal nás viacerými hernými charakteristikami, ktoré v našom mužstve doteraz chýbali. Ako stredný záložník je nadpriemerne rýchly a zároveň využíva svoj dobrý fyzický fond. Keďže však úroveň ligy, v ktorej hrával, je ťažké na diaľku vyhodnotiť, nechceme nič uponáhľať. Preto sme sa rozhodli pre polročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup, aby sme videli, ako sa dokáže pobiť o svoje miesto v silnej konkurencii. Je to len v jeho rukách, má šancu ukázať svoj potenciál a zabojovať o dlhodobý angažmán v Slovane,“ ozrejmil pre skslovan.com Ivan Kmotrík ml.

„Prichádzam do významného klubu a urobím maximum, aby som sa chopil tejto veľkej príležitosti. Je to veľká výzva, pretože budem prvýkrát v kariére hrať v zahraničí, no teším sa a chcem sa pobiť o svoje miesto v Slovane. V strede poľa sa najlepšie cítim na pozícii šestky či osmičky, snažím sa uplatniť svoju rýchlosť a mám rád osobné súboje, kde využívam svoju výšku. V každom okamihu na ihrisku vydávam zo seba všetko a verím, že tým poteším aj fanúšikov. Poznám viacerých hráčov Slovana, viem, že je to veľký klub a nesmierne sa teším na pôsobenie v belasom,“ vyhlásil odhodlane Alen Mustafič.

Šancu zabojovať o miesto v prvom tíme dostane aj talentovaný stredopoliar Filip Lichý (foto: skslovan.com)

Okrem toho vedenie Slovana podpísalo profesionálnu zmluvu s 18-ročným Filipom Lichým, ktorý sa v úvode prípravy pripojil k A-tímu. Rodák z Banskej Bystrice je kapitánom slovenskej reprezentácie do 19 rokov. „Filip Lichý vyšiel z našej Akadémie, ukazuje veľký potenciál a chceme mu dať šancu zabojovať o svoje miesto v A-mužstve. Vnímame jeho predpoklady a sme optimistickí ohľadom jeho ďalšieho rastu, aj preto sme si jeho ďalšie pôsobenie v klube poistili podpisom profesionálneho kontraktu. Veríme v jeho kvality a osobne som presvedčený, že sa v prvom tíme presadí a bude nasledovať príklady Dominika Greifa či Davida Strelca. Je to však len v jeho rukách a záleží len na ňom, ako bude pracovať a ako sa pobije o svoju šancu,“ dodal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk