ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Treťoligové Nové Mesto posilnil skúsený Tomáš Marček
zdroj: afcpovazan.sklub.eu

Treťoligové Nové Mesto posilnil skúsený Tomáš Marček

Pred štartom jarnej časti aktuálnej sezóny zbroja aj tímy z nižších súťaží. Zaujímavú posilu priviedol účastník III. ligy Západ AFC Nové Mesto nad Váhom, ktorý sa dohodol na spolupráci s bývalým prvoligovým hráčom Tomášom Marčekom.

Rodák z Trenčína začínal s futbalom v rodnom meste, v rokoch 2009 až 2012 pôsobil práve v Novom Meste, odkiaľ putoval do Myjavy. Na konte má vyše 160 štartov v najvyššej súťaži. Na kopaniciach hrával aj na jeseň, no v tíme lídra súťaže, v ktorej pôsobí aj AFC, s ním už po zime nepočítali. 

„Ako prvý sa mi ozval športový riaditeľ Nového Mesta Pavol Šupka a po dvoch stretnutiach sme sa dohodli aj s predsedom klubu p. Danášom. Stretnutie bolo korektné a rýchlo sme sa dohodli na tom, že v jarnej časti budem v zeleno-bielom drese. Nejdem do neznámeho prostredia, za AFC som už hrával. V kabíne som našiel aj hráčov, ktorí tu pôsobili ešte so mnou,“ prezradil pre klubový web 32-ročný stredopoliar, ktorý by mal mužstvu výrazne pomôcť: „Je tu dobrý tím, ale tabuľka hovorí niečo iné. Rozhodne chcem prispieť k tomu, aby sme sa posunuli do hornej polovice.“

Nové Mesto sa po pätnástich jesenných kolách nachádza v tabuľke až na dvanástej priečke, na konte má iba osemnásť bodov. Niekdajší druholigista má na jar omnoho vyššie amíbicie. „Som veľmi rád, že Tomáš prijal moju ponuku na pôsobenie v AFC. Veľmi rýchlo sme sa dohodli, zatiaľ na spolupráci do konca sezóny. Verím, že bude prínosom pre mužstvo, či už na ihrisku, alebo v kabíne a odovzdá svoje bohaté skúsenosti mladším spoluhráčom,“ zaželal si športový riaditeľ Pavol Šupka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: AFC Nové Mesto nad Váhom

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk