ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boženík sa rozišiel s Petrášom, jeho prestup do Hamburgu údajne stroskotal
zdroj: Jozef Bedej

Boženík sa rozišiel s Petrášom, jeho prestup do Hamburgu údajne stroskotal

Budúcnosť slovenského útočníka Róberta Boženíka zostáva naďalej nejasná. O služby talentovaného reprezentanta je záujem po celej Európe, podľa najnovších informácií však začiatkom týždňa skončila jeho spolupráca s agentom Martinom Petrášom, čo zrejme bude mať vplyv aj na výber jeho ďalšieho pôsobiska. Pre portál ProFutbal.sk túto správu potvrdil aj samotný hráčsky agent, bližšie sa však vyjadrovať nebude. Skúsili sme kontaktovať aj Róberta Boženíka, ktorý je aktuálne so Žilinou na sústredení v Dubaji.

Jedným z klubov, ktoré mali o mladého reprezentačného zakončovateľa veľký záujem, bol aj nemecký Hamburg. Ako však informuje portál Kicker, prestup k druholigistovi sa údajne konať nebude. Žilina ho totiž plánuje predať niektorému z bohatších klubov. HSV ponúkal za jeho služby tri milióny eur, šošoni si však mali pýtať minimálne o dva milióny viac. To, že je dvadsaťročný útočník pre mužstvo príliš drahý, potvtrdil taktiež športový riaditeľ Jonas Boldt.

Hamburg nutne potrebuje útočníka a už si vyhliadol aj potenciálnu alternatívu za slovenského reprezentanta. Plánom B by mal byť príchod fínskeho útočníka Joela Pohjanpala, ktorý momentálne pôsobí v Bayeri Leverkusen. Pri dvojici Kevin Volland a Lucas Alario však nedostal takmer žiadny priestor, druholigista by ho veľmi rád získal na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny. Dvadsaťpäťročný Fín nastúpil v tomto ročníku aj vplyvom zranenia na jediný ligový zápas, jeho dočasný odchod je tak viac než pravdepodobný.

Zverenci trénera Dietera Heckinga okupujú po jesennej časti v tabuľke 2. Bundesligy druhé miesto. Kvôli zraneniu Martina Harnika však potrebujú útočnú poistku k Lukasovi Hinterseerovi. S ďalším zakončovateľom Bobbym Woodom už v tíme nerátajú.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Hamburg SV

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk