Stál pred prázdnou bránou, no loptu zakopol. Krásne fair-play gesto vo futsale
zdroj: youtube

Španielsky futsalista Francisco Javier Solano León sa preslávil nevídaným gestom.

Dvadsaťosemročný člen širšej nominácie španielskej reprezentácie hráva domácu futsalovú súťaž za Cartagenu. V piatkovom súboji proti predposlednej Zaragoze vyhrávalo jeho mužstvo už po siedmich minútach o dva góly a v 11. minúte mal sám na nohe tretí gól. Získaniu lopty však predchádzal faul na obrancu Javiho Alonsa, ktorý s bolestivým výrazom zostal ležať na palubovke. Rozhodcovia hru neprerušili, no útočník, známy aj pod prezývkou Paco Solano, predviedol krásne gesto fair-play. Hoci mal pred sebou úplne prázdnu bránu, loptu radšej zakopol do autu, za čo si vyslúžil potlesk od obecenstva.

Cartagena do polčasu vyhrávala 4:0, ale po zmene strán sa domáci tím spamätal. Zaragoza napokon zápas zvrátila a uhrala doma cennú remízu 5:5.