ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak sa prerátal a ospravedlňuje sa. Vorel stále hráčom Senice
zdroj: Róbert Fritz

Spartak sa prerátal a ospravedlňuje sa. Vorel stále hráčom Senice

Český brankár Vojtěch Vorel sa dosiaľ ešte stále nestal hráčom Spartaka Trnava.

Vedenie Spartaka Trnava už na začiatku zimnej prípravy avizovalo riešenie brankárskeho postu, skúsený Čech Petr Bolek totiž trénoval len individuálne a mladík Peter Urminský sa rozhodol pre ukončenie vzájomnej spolupráce. Prvý menovaný následne zamieril do českej Karvinej, kde by mal byť jednotkou tímu v boji o záchranu. O pár dní andeli informovali o dohode s mladým českým gólmanom Vojtěchom Vorelom, na jeseň pôsobiaceho v Senici. Hráč bol zvečnený s trnavským dresom, na Štadióne Antona Malatinského poskytol aj vyjadrenie pre médiá. Až doteraz sa však nestal hráčom Spartaka a s tímom neodcestoval ani na sústredenie do tureckého Beleku.

"Po odchode Petra Boleka do Karvinej, ktorému sme nechceli prekaziť výbornú príležitosť v podobe nového angažmánu, sme chceli zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste v jarnej časti Fortuna ligy angažovaním Vojtěcha Vorela. Bohužiaľ, v období, keď sme mali rozpracovaných viacero nie jednoduchých zahraničných transferov a problém zo zrušenou generálkou na ligu zo strany Baníka Ostrava, sme zrejme zamýšľanej brankárskej zmene nevenovali pozornosť, ktorú by si zaslúžila. Nepozornosť je jediný dôvod, pre ktorý sme na našej webstránke predčasne uverejnili článok, ktorý informoval o „dohode medzi hráčom a naším klubom.“ Pravda je taká, že medzi oboma stranami prišlo iba k prejaveniu vôle ohľadom budúcej spolupráce, ktorej malo predchádzať hráčove úspešné zvládnutie zdravotných a fyzických testov. Až následne by prišlo k administratívnemu dotiahnutiu celého procesu, k čomu doteraz neprišlo," vysvetľuje situáciu trnavský klub v oficiálnom stanovisku.

Kmeňový hráč Sparty Praha pôsobí na Záhorí už od leta 2018, po roku prišlo k predĺženiu hosťovania o ďalší rok. Oficiálne je teda hráčom Senice až do konca sezóny. Hoci v klube panuje neistota, keďže klub hľadá nového hlavného investora a z mužstva už odišli kanonier Frank Casteneda, doterajší kapitán Sofian El Moudane, ale tiež Luís Ramírez, Kwaku Bonsu Osei či Jakub Krč, prípad 23-ročného brankára Vorela je iný. "Sme si vedomí, že hráč v tomto momente nemôže ukončiť hosťovanie bez súhlasu FK Senica. Aj vzhľadom na tieto skutočnosti FC Spartak Trnava a hráč Vojtěch Vorel spoločne nepodpísali žiadnu platnú zmluvu, ani nerokovali o konkrétnych bodoch," píše sa ďalej v klubovom stanovisku.

Vedenie andelov sa preto za zavádzanie a nesprávne informácie ospravedlňuje fanúšikom, širokej verejnosti, ale najmä fortunaligovému konkurentovi. "Uvedomujeme si, že článok uverejnený na našej webstránke ponúkol inú interpretáciu a za jeho chybné znenie sa FK Senica a jeho fanúšikom ospravedlňujeme. Chceli by sme senický klub uistiť, že omyl rozhodne nevznikol s úmyslom uškodiť, ale nedopatrením z dôvodu nepozornosti a nedostatku informácií. Veríme, že toto nedorozumenie nenaštrbí nadštandardné vzťahy medzi FC Spartak Trnava a FK Senica, ktoré sme doteraz mali."

Portugalský tréner Ricardo Chéu tak pokračuje v príprave len s 27-ročnou oporou klubu Dobrivojom Rusovom a 21-ročným mladík z akadémie Dominikom Takáčom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk