ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lícna kosť, očnica, čeľusť. Luberda sa z hororového zranenia dával dokopy dva mesiace
zdroj: FK Poprad

Lícna kosť, očnica, čeľusť. Luberda sa z hororového zranenia dával dokopy dva mesiace

Horkastú príchuť malo októbrové víťazstvo v osemfinále Slovnaft Cup-u nad Banskou Bystricou pre futbalistov Popradu. Podtatranci zdolali lídra druhej ligy rozdielom triedy (3:0) a postúpili do štvrťfinále, no koľko gólov nastrieľali, o toľko hráčov v stretnutí prišli. Nepríjemné zranenia utrpeli Andrić, Maslo a Luberda.

Predovšetkým popradský stopér Martin Luberda obišiel veľmi zle. Po tvrdom strete mal zlomenú lícnu kosť, očnicu i čeľusť. Okamžite smeroval na operačný stôl a posledné dva mesiace v roku len rehabilitoval. „Nebolo to príjemné, ale našťastie, operácia dopadla dobre. Bol tam problém so spodnou očnicou, hrozilo dvojité videnie, ale chvalabohu, všetko dobre dopadlo. Dva mesiace som nemohol robiť nič, ani len behať, o to to mám teraz na štarte zimnej prípravy náročnejšie,“ priblížil v rozhovore pre klubový Facebook obranca Popradu.

Martin Luberda
Po návrate na trávniky bude Martin Luberda nosiť na tvári karbónovú masku (foto: FK Poprad)

Dvadsaťosemročný zadák priznal, že ťažšie chvíle ešte v kariére nezažil. „Takéto zranenie som určite nemal, nanajvýš prasknutý nos a podobne, ale toto bolo horšie. Samozrejme, nepríjemné boli i problémy s kolenom, keďže aj to mám operované,“ vyratúva 194 centimetrov vysoký stopér, ktorý už ale čoskoro bude stopercentne fit: „Stále sa do toho dostávam, keďže behať a hýbať sa som začal až po novom roku. Cítim resty, budem to musieť v najbližších dňoch dobehnúť. Od začiatku zimnej prípravy trénujem s mužstvom, no pri behoch mám svoje tempo. Pomaly sa ale dostávam už aj do hier, zo začiatku budem mať na tvári karbónovú masku, tak dúfam, že to bude OK.“

Posledný zápas v drese Popradu odohral Luberda ešte pod vedením trénera Mareka Petruša, toho ale cez zimu na lavičke nahradilo duo Belejčák - Ďuriš. „Myslím si, že je to dobre nastavené. Tréningy nám dávajú zabrať, ale máme aj dostatok času na regeneráciu, čo je veľmi dôležité. Veľa futbalistov to podceňuje, ale keď človek nezregeneruje, tak prichádzajú zranenia a ďalšie komplikácie,“ vystríha odchovanec prešovského Tatrana. Práve prvý tím III. ligy Východ v stredu popoludní vyzve v zimnej príprave ambiciózneho druholigistu. „V Prešove sa toho veľa pomenilo, momentálne je tam výborný tréner Peter Petráš. Tatran hrá celkom atraktívny a behavý futbal, na jeseň sa im darilo. Bude to zaujímavý zápas,“ uzavrel Martin Luberda.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

HOKEJ.sk