ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Taiwo po roku opúšta Dunajskú Stredu
zdroj: dac1904.sk

Taiwo po roku opúšta Dunajskú Stredu

Presne rok trvalo pôsobenie útočníka Abdulrahmana Taiwa na Žitnom ostrove. Nigérijský útočník odchádza z Dunajskej Stredy na polročné hosťovanie do najvyššej českej súťaže, kde sa dohodol na spolupráci s MFK Karviná. Zeleno-bieli majú aj opciu na trvalý prestup.

Dvadsaťjedenročný útočník prišiel do Dunajskej Stredy v januári 2019 z konkurenčnej Nitry. V klube do neho vkladali veľké nádeje. Bývalý hráč Abees Academy Abuja, Kwara United či Zbrojovky Brno odohral za rok 18 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal šesť gólov. Ďalšie tri štarty pridal v Európskej lige a rovnako tri v Slovnaft Cup-e, v ktorom sa raz aj strelecky presadil.

Zatiaľ, čo so žlto-modrými Taiwo bojoval o popredné priečky vo Fortuna lige, s Karvinou ho čaký ťažký boj o záchranu. Mužstvo pod vedením slovenského trénera Juraja Jarábeka aktuálne zimuje na predposlednej 15. priečke, v 20 zápasoch získalo len 13 bodov.

„Taiwovi ďakujeme za služby, ktoré doteraz odviedol v drese nášho mužstva, a v novom pôsobisku mu prajeme veľa úspechov!“ píše sa na klubovom webe DAC-u.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk