ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FOTO: Hráč sa na Instagrame chválil fotkami z Ruska, klub ho okamžite vyhodil
zdroj: twitter.com

FOTO: Hráč sa na Instagrame chválil fotkami z Ruska, klub ho okamžite vyhodil

Chcel sa len podeliť o svoje cestovateľské zážitky, napokon však na to doplatil stratou zamestnania. Poriadne nepríjemnú skúsenosť má za sebou futbalista druholigového ukrajinského tímu Ahrobiznes Volochysk Igor Sikorskiy, ktorý si už zrejme nabudúce rozmyslí, aké fotky zazdieľa na sociálnych sieťach.

Napäté vzťahy medzi Ukrajinou a Ruskom ovplyvňujú aj šport. Rozprávať by o tom vedel ukrajinský útočník Igor Sikorskiy, ktorý nedávno zavítal do susedného Ruska. Tridsaťjedenročný zakončovateľ navštívil okrem iného Moskvu a Petrohrad, kde si urobil niekoľko fotografií. A keďže sa chcel o svoje zážitky podeliť s priateľmi, nahral ich na populárnu sociálnu sieť Instagram. Pri fotke z Petrohradu sa jeden z komentujúcich opýtal, či ešte hrá za Ahro. "No samozrejme hrám," odpovedal Sikorskiy. Snímky z výletu si nanešťastie všimol aj jeho ukrajinský zamestnávateľ. Vedenie klubu sa rozhodlo rázne konať a zverejnilo screenshot spomínaneho príspevku, pod ktorý nekompromisne dopísalo: "Nie, Igor Sikorskiy, už nehráš."

Šiesty tím ukrajinskej Pershej ligy neváhal skúseného útočníka prepustiť aj napriek slušnej streleckej bilancii. V aktuálnej sezóne síce odohral len šesť ligových zápasov, zaznamenal však osem presných zásahov. Rusko a Ukrajina sú vo vojnovom stave od roku 2014, kedy sa Rusi rozhodli anektovať územie Krymu. Počas bojov na východnej Ukrajine už zahynulo viac ako 10-tisíc ľudí.

Igor Sikorskiy

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk