ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Niekdajšia opora ViOn-u v zahraničí neuspela, mieri do druhej ligy
zdroj: Jozef Bedej

Niekdajšia opora ViOn-u v zahraničí neuspela, mieri do druhej ligy

Brazílsky futbalista Ewerton Paixao da Silva sa nepresadil v Mladej Boleslavi, smeruje do nižšej českej súťaže.

Brazílsky legionár prestúpil z fortunaligového ViOn Zlaté Moravce do českého FK Mladá Boleslav začiatkom roka 2019. V jarnej časti naskočil do troch ligových stretnutí, na jeseň si pripísal jeden štrnásťminútový štart v lige, jeden dvadsaťminútový v kvalifikácii Európskej ligy a dvadsaťdeväťminútový v českom pohári. Väčšinu času strávil v treťoligovom béčku, kde odohral na jeseň trinásť zápasov a zaznamenal šesť presných zásahov.

Dvadsaťtriročný brazílsky talent začal s áčkom Mladej Boleslavi zimnú prípravu, aktuálne však už zarezáva v Pardubiciach. Líder druhej najvyššej súťaže v krajine predstavil začiatkom týždňa hneď štyri nové posily. Mužstvo posilnili okrem Ewertona aj 31-ročný skúsený brankár Marek Boháč, ktorý na jeseň odchytal desať zápasov za prvoligový Příbram. Prišiel ako náhrada za zraneného Jana Čtvrtečku, ktorý v minulosti obliekal dres Ružombrka. Pardubice tiež získali 19-ročného stredopoliara širšieho kádra mládežníckej reprezentácie Jakuba Selnara a jeho rovesníka Martina Šplíchala.
Ewerton pôsobil na Slovensku od leta 2016, keď prišiel z brazílskeho celku Sao Bernardo. Spočiatku hral za Vráble v nižšej súťaži, neskôr vo fortunaligových Zlatých Moravciach odohral 56 ligových zápasov a ďalšie štyri pohárové, dokopy má na konte deväť gólov v najvyššej súťaži. Vyšla mu predovšetkým sezóna 2017/18, keď odohral 29 zápasov a vsietil šesť gólov, čím sa stal druhý najlepší strelec tímu po Róbertovi Gešnábelovi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mladá Boleslav

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk