ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda s novou posilou, obranu vystuží dvojmetrový obor
zdroj: dac1904.sk

Dunajská Streda s novou posilou, obranu vystuží dvojmetrový obor

Fortunaligový vicemajster z Dunajskej Stredy konečne našiel vytúženú posilu do obrany. Po tom, čo klub opustil defenzívny univerzál Matej Oravec, ktorý zamieril do americkej Philadelphie Union, našiel DAC náhradu na stopérsky post. K Dominikovi Kružliakovi a Danylovi Beskorovajnému pribudne na pozíciu stredného obrancu Srb Dušan Lalatovič.

Rodák z Nového Sadu začínal s futbalom ako deväťročný v miestnej Vojvodine. Pôsobil aj v kluboch Buducnost Glozan, Radnički Niš, Dinamo Vranje, Zrenjanin či Slavia Sofia. Dvadsaťjedenročný mladík bude určite zaujímavý najmä pre svoju postavu a kvality vo vzduchu. Má totiž takmer dva metre, presnejšie meria 198 centimetrov. Môžeme teda očakávať, že súperom bude "podkurovať" pri rohových kopoch a hlavičkové súboje zrejme len ťažko prehrá. Lalatovič bol v ostatných dňoch na Žitnom ostrove na skúške, na ktorej uspel a podpísal zmluvu na jeden a pol roka.

"Dušan zanechal počas predošlých dní v tréneroch veľmi solídny dojem a my sme sa rozhodli ho odmeniť zmluvou. Má výborné fyzické parametre, je technicky zdatný s dobrou ľavou nohou a dobre číta hru. Okrem srbského disponuje aj maďarským pasom, čo je dôležité kvôli obmedzeniam o počte hráčov mimo EÚ. Prajeme mu veľa šťastia v žltej-modrej rodine," povedal k jeho angažmánu na klubovom webe športový riaditeľ Dunajskostredčanov Jan Van Daele.

"Prichádzam do veľkého klubu, ktorý má vášnivých fanúšikov. Je to pre mňa obrovská šanca a fantastická príležitosť, som veľmi šťastný," zneli prvé slová Lalatoviča po príchode na juh Slovenska. V krátkom časovom horizonre sa tak mladý Srb, ktorý už nastupoval aj ako defenzívny záložník, stal druhou posilou DAC-u, ktorý pár dní dozadu angažoval aj maďarského stredopoliara Andrása Schäfera.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk