ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nový Kaká? Nie, bude ešte lepší, hovoria o novej posile Realu Madrid
zdroj: realmadrid.com

Nový Kaká? Nie, bude ešte lepší, hovoria o novej posile Realu Madrid

"Predať ho za 30 miliónov eur? To nemôžete!" - zneli nedávne slová trénera brazílskeho Flamenga Jorgeho Jesusa na adresu jeho zverenca Reinera. Čo kouč nechcel, osud nezariadil. Osemnásťročný supertalent z Brazílie sa v pondelok stal oficiálne posilou slávneho Realu Madrid za spomenutú sumu. Ešte pred rokom bola pritom jeho výkupná klauzula až 70 miliónov eur.

Pre niektorých možno neznáme meno, mladý futbalista z Južnej Ameriky má však podľa viacerých expertov pred sebou veľkú budúcnosť. Skauting tohto hráča v podaní "bieleho baletu" trval dlhé mesiace a Reiner presvedčil klub z hlavného mesta Španielska nielen tým, že prispel k double Flamenga v roku 2019 (víťazstvo v domácej Serii A aj Copa Libertadores, pozn.). Záložník, ktorý je stále ešte len tínedžer, zaujal svojimi futbalovými schopnosťami i streleckým inštinktom. Na šesť gólov a dve asistencie mu stačilo 15 súťažných duelov medzi dospelými.

"Má veľký dar. Fyzicky má predispozície k pozícii druhého útočníka, na krídle by ste ho ale 'uškrtili'. Systém hry je preňho dôležitý a ako záložník je vynikajúci," povedal ku kvalitám Reinera Jorge Jesus pre denník Marca. Hoci má podľa brazílskeho trénera ťažkosti hrať v systéme 4-3-3, má svoje kvality predovšetkým v rámci tvorby hry. "V rámci fyzičky sa vymyká normálnym charakteristikám. Technicky je tiež veľmi silný a rovnako aj vyspelý. Hrá ako futbalista, ktorý má 22 rokov - to sa týka emocionálneho aspektu aj inteligencie," podotýka ďalej kormidelník červeno-čiernych.

Reiner prenikol do A-tímu Flamenga iba minulý rok a okamžite sa herne ujal. V rámci svojej vlasti už reprezentoval Brazíliu ako 17-ročný v kategórii U23. Hoci nepatrí medzi najrýchlejších, je ťažké ho v prieniku odstaviť od lopty a je nesmierne agilný. Má výbornú hernú víziu a vždy sa snaží nájsť čo najpriamočiarejšiu cestu k bránke oponenta. Pravák vysoký 184 cm je pre svoje predispozície prirovnávaný k legende Realu Madrid či AC Miláno, ktorou nie je nik iný ako majster sveta z roku 2002 Kaká. "Pamätám si ho, vždy hral s hlavou hore a bol priam smrtiaci v útoku," myslí si jeho dnes už niekdajší klubový spoluhráč z Flamenga a bývalý krajný bek Atlética Madrid Filipe Luís. Citoval ho goal.com.

Ako ďalej dodáva 34-ročný zadák, nová akvizícia "pusiniek" disponuje podľa neho ešte lepšími atribútmi a rokmi môže siahnuť na vyššie méty ako slávnejší krajan. "Má väčšiu kvalitu ako Kaká, najmä čo sa týka jeho ťahu na bránku. Až čas povie, či bude lepší. Mňa prekonal už v sedemnástich rokoch - tým, že vždy si vyberie správnu možnosť. Keď má prihrať, prihráva a stále hrá s hlavou hore. Bude skvelým prínosom pre Real," myslí si Filipe Luís. Reinera často prirovnávajú aj k mladému Portugalčanovi Joaovi Félixovi, Brazílčan však nikdy nebol čistokrvný útočník a má rád hráča po svojom boku.

"Nie že by som nerád strieľal góly, ale nezvykol som až tak prenikať do šestnástky súpera, to ma naučili až vo Flamengu. Vždy sa snažím aj o pekné asistencie," citovala Reinera Marca. Mladý Brazílčan je v priebehu menej než roka treťou posilou Realu z krajiny pätnásobných majstrov sveta po Viníciusovi Juniorovi a Rodrygovi. Na Štadióne Santiaga Bernabéua ho bude viesť jeden z jeho najväčších idolov - tréner Zinedine Zidane. "Nikdy som ho nevidel hrať naživo, ale obdivujem ho. Otec mi ukazoval jeho videá a snažil som sa napodobniť jeho pohyby. Ak by som bol z jedného percenta ako on, bude to fajn," pokračoval hráč celým menom Reinier Jesus Carvalho.

A čo hovorí nová posila Madridčanov na porovnanie so slávnym Kaká? "Povedal by som, že mojim futbalovým zrkadlom je Lucas Paqueta, ale áno, môže byť, že vyzerám ako Kaká. Ako dieťa som videl jeho zápasy v Miláne, Madride či s Brazíliou a veľmi ma inšpiroval. Možno sme si podobní v prihrávkach či strelách," zamyslel sa na záver Reiner.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brazília

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk