ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Historicky prvý prestup zo Slovenska do USA spečatený
zdroj: philadelphiaunion.com

Historicky prvý prestup zo Slovenska do USA spečatený

Defenzívny univerzál Dunajskej Stredy Matej Oravec definitívne prestúpil do zámorskej Major League Soccer (MLS).

Dvadsaťjedenročný mládežnícky reprezentant prišiel do Dunajskej Stredy iba v lete z Podbrezovej, ktorá vypadla z najvyššej súťaže. Od jarnej časti bude pôsobiť v tíme účastníka severoamerickej MLS Philadelphia Union, kde podpísal trojročný kontrakt, informujú weby oboch klubov. „Zažil som tu krásny polrok, na ktorý určite nikdy nezabudnem. Rád by som sa poďakoval všetkým v klube od upratovačiek až po majiteľa a, samozrejme, aj fanúšikom za výbornú atmosféru a vytrvalú podporu v zápasoch doma aj vonku. Na DAC budem spomínať v dobrom a chalanom držím palce, aby ešte zabojovali o titul a v pohári to dotiahli do úspešného konca,“ povedal na rozlúčku pre web DAC Matej Oravec.

Člen slovenského reprezentačného výberu do 21 rokov a odchovanec trnavského Spartaka zažije v mladom veku už svoj štvrtý prestup, prvý do zahraničia. V uplynulej polsezóne nastúpil za Dunajskú Stredu do sedemnástich ligových stretnutí a dvakrát nastúpil v predkolách Európskej ligy a rovnaký počet štartov pridal v národnom pohári Slovnaft Cup. „Pre Mateja je to pekný transfer, jeho nový klub má za sebou úspešnú sezónu v MLS. Športový riaditeľ Philadelphie pre Európu nás kontaktoval v decembri. Rokovania trvali istú dobu, hráč si medzitým pozrel nové prostredie, keď počas sviatkov navštívil klub. Oravec sníval o prestupe do tejto ligy a želáme mu v nej veľa úspechov. Jedná sa o prvý priamy prestup z Fortuna ligy do MLS. Veríme, že Mateja budeme v Európe pravidelne vídať v zápasoch slovenskej reprezentácie,“ prezradil detaily transferu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Klub Philadelphia Union predstavil slovenského futbalistu originálnym spôsobom, keď na sociálnych sieťach zverejnil video, na ktorom bol v grafickom programe prekreslený dres Dunajskej Stredy na farby amerického klubu. Na sociálnej sieti Twitter i na webe klubu zverejnil tiež video s viacerými hernými situáciami mladíka ešte z čias pôsobenia v Trnave, začínajúc jeho gólom do siete Anderlechtu Brusel v skupinovej fáze Európskej ligy 2018/2019.

Oravec hráva v slovenskej dvadsaťjednotke na poste stopéra, behom posledného polroka hral na Žitnom ostrove na poste stredného i krajného obrancu, ale aj ako defenzívny stredopoliar. Philadelphia ho predstavila ako nového defenzívneho záložníka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Philadelphia Union

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk