ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liptáci spečatili spoluprácu s Kórejčanmi: Prinesú oživenie
zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Liptáci spečatili spoluprácu s Kórejčanmi: Prinesú oživenie

Na začiatku decembra sme vás informovali o tom, že predstavitelia druholigového MFK Tatran Liptovský Mikuláš rozbehli rokovania o spolupráci so zástupcami kórejskej futbalovej akadémie zo Soulu Sang-hyun Park. Necelé dva mesiace po úvodnom stretnutí už klub spod Tatier podpísal zmluvu s kórejskou akadémiou.

Zmluva o spolupráci bola podpísaná ešte v piatok 17. januára, na obdobie dvoch rokov, s opciou na ďalšie dva roky. Jej hlavnou náplňou má byť vzájomná spolupráca pri angažovaní futbalistov z Kórei na Slovensko, ale aj opačným smerom, teda zo Slovenska do klubov v celej Ázii.

Okamžite po podpise zmluvy sa do prípravy MFK Tatran zapojila trojica kórejských hráčov, ďalší pribudnú v najbližších dňoch. Ide o mladých futbalistov vo veku do dvadsať rokov, ktorí budú môcť nastupovať aj za tím staršieho dorastu. Prvotným cieľom ale je, aby sa presadili v A-tíme a postupne sa prepracovali do najvyššej súťaže na Slovensku či v Českej republike.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš podpísal zmluvu o spolupráci s kórejskou futbalovou akadémiou zo Soulu
MFK Tatran Liptovský Mikuláš podpísal zmluvu o spolupráci s kórejskou futbalovou akadémiou zo Soulu (foto: MFK Tatran Liptovský Mikuláš)

„Kórejskí hráči naskočili už do prvého prípravného zápasu v Ružomberku, ktorému sme podľahli 1:2. Dostali príležitosť a svojimi výkonmi príjemne prekvapili. Ukázali vycibrenú techniku, nasadenie a veľmi vysoké rýchlostné parametre. Sú to mladí chlapci, ktorí prinesú oživenie do kádra starších dorastencov, no majú predpoklady na to, aby sa po nejakom čase prebojovali aj do zostavy A-mužstva,“ informoval ProFutbal.sk prezident MFK Tatran Liptovský Mikuláš Milan Mikušiak.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk