zdroj: jäzva

Druholigový FC Košice v sobotu odohral druhý zápas v rámci zimnej prípravy. Po bezgólovej remíze s Nyíregyházou zdolali zverenci trénera Mareka Fabuľu Szolnoki FC rozdielom triedy 3:0.

Vyrovnaný prvý polčas ešte góly nepriniesol, po zmene strán a značnom prestriedaní už ale žlto-modrí dominovali a po dvoch zásahoch Gálla a premenenej jedenástke Pavúka sa radovali zo zaslúženého víťazstva.

„Ťažšie sme sa rozbiehali, no druhá partia po zmene strán sa toho zhostila lepšie. Som rád, že to chlapci zvládli. Zápas mal dobré tempo, vyhrali sme, čo je pozitívne. Máme na čom stavať, samozrejme, stále sa nájdu aj chyby, ktoré musíme v príprave odstrániť,“ zhodnotil duel Fabuľa, ktorý v zápase skúšal nové rozostavenie 4-4-2. Šancu dostali i posily zo zahraničia, kolumbijský krídelník Robinson Blandon Rendón a anglický útočník Sam Ford, ako i stredopoliar Jakub Sedláček. „Všetci urobili maximum pre to, aby zapadli a pomohli mužstvu naplniť ciele. Som s nimi spokojní,“ dodal košický kormidelník.

FC Košice - Szolnoki FC (18. január 2020) (32 obrázkov v galérii)

Ďalším pozitívom bola i početná divácka kulisa. Fanúšikovia FC Košice si nenechali ujsť druhý prípravný zápas svojho tímu a napriek chladnému počasiu sa ich zišli približne dve stovky. Klub im dokonca zdarma poskytol teplý čas, aj vďaka tomu možno hlasito povzbudzovali a v druhom polčase dokonca vytiahli i dymovnice a svetlice. Najbližší prípravný zápas Košičania odohrajú v sobotu proti Šarišským Michaľanom.

FC Košice – MÁV Szolnok 3:0 (0:0)
Góly: Gáll 2, Pavúk (pok. kop)

FC Košice: 1. polčas: Fabini - Kis, Pavúk, Kuc, Matta, Keresteš, Rizie, Liener, Leško, Vyshnevskyi, Robinson
2. polčas: Fabini - Kis (58. Lesniak), Pavúk, Kuc, Matta (58. Katunský), Sedláček, Vancák, Ristovski, Karaš, Gáll, Ford