ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duda je spokojný s debutom za Norwich: Hlavné je víťazstvo
zdroj: TASR/AP

Duda je spokojný s debutom za Norwich: Hlavné je víťazstvo

Na poste "desiatky" bol kľúčom k víťaznému návratu futbalistov City. Klubový portál Norwich City to uviedol v súvislosti s debutom slovenského reprezentanta Ondreja Dudu, ktorý odohral takmer celý sobotňajší víťazný zápas „kanárikov“ proti AFC Bounemouth (1:0) v 18. kole Premier League.

"Som samozrejme veľmi šťastný, že sme vyhrali. Dobre sme počas celého zápasu plnili pokyny trénera Farkeho," uviedol Duda pre klubový web. "Škoda, že sme nepridali aj druhý gól, bolo by to pokojnejšie v závere, no dôležité je víťazstvo," dodal 25-ročný ofenzívny stredopoliar.

zdroj: hoofoot.com

Jedna z pozápasových otázok na Dudu smerovala aj k porovnaniu Premier League a Bundesligy. "Nemožno vyvodzovať závery po jednom zápase, no predsa len sa mi zdá, že tu je to rýchlejšie, hrá sa aj viac takticky," povedal.

Hoci v zápase mohol aj skórovať, keďže jeho gólovú strelu zastavila ruka obrancu Bournemouthu, sklamanie necítil. "To hlavné je, že sme vyhrali," zdôraznil a ocenil aj súčinnosť so spoluhráčmi: "Neboja sa hrať futbal, užil som si spoluprácu s nimi." Duda verí, že Norwich nadviaže aj v ďalších kolách na pozitíva zo sobotňajšieho zápasu. "Bude to dôležité, máme náročný program a musíme zbierať body," uviedol v poradí 17-ty Slovák, ktorý nastúpil v Premier League.

Duda prišiel do Norwichu na hosťovanie do konca sezóny z Herthy Berlín. Dohodu skompletizovali v nedeľu 12. januára, berlínsky klub však nepovolil Norwichu možnosť opcie na hráča po konci hosťovania.

Svojmu novému tímu sa bude snažiť pomôcť k udržaniu sa v najvyššej súťaži. "Kanárici" sú poslední v ligovej tabuľke a za pásmom záchrany zaostávajú o šesť bodov. Pre Norwich je však pozitívne, že Duda zapadol a rozumel si s kolegami v útoku Pukkim, Emiom Buendiom či Toddom Cantwellom. "Sú to dobrí futbalisti a inteligentní hráči. Sú zvyknutí hrať na krátke prihrávky, takže sme si dokázali utvoriť dosť príležitostí. Bola smola, že sme dali iba jeden gól. Podali sme však dobrý výkon a máme na čom stavať," dodal Duda.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Norwich

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk