Haaland zažiaril v premiére hetrikom, Frankfurt aj Brémy víťazne
zdroj: TASR/AP

Výsledky sobotňajších zápasov 18. kola nemeckej Bundesligy

Futbalisti RB Lipsko zvýšili svoj náskok na čele nemeckej Bundesligy pred druhou Borussiou Mönchengladbach na päť bodov. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo 3:1 v sobotňajšom zápase nad Unionom Berlín.

S nováčikom súťaže síce prehrával líder tabuľky po desiatich minútach 0:1, dvomi gólmi v prvej štvrťhodine druhého dejstva sa však bielo-červení postarali o zvrat. Poistku pridali v závere zápasu, druhým gólom v dueli sa to podarilo nemeckému reprezentantovi Timovi Wernerovi.

Nová akvizícia Borussie Dortmund, nórsky futbalista Erling Braut Haaland, pomohol tromi gólmi k víťazstvu Dortmundu na ihrisku Augsburgu 5:3 v sobotňajšom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy.

Hostia museli dvakrát v zápase doháňať dvojgólové manko, zlomiť zápas vo svoj prospech sa im podarilo tromi gólmi v rozpätí od 59. do 70. minúty, dva z týchto presných zásahov dal práve 19-ročný Nór, ďalší pridal v 79. minúte. Haaland, ktorý prišiel počas zimnej prestávky zo Salzburgu, skóroval vo svojom prvom bundesligom zápase tri minúty potom, čo prišiel na ihrisko v 56. minúte.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
Góly: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter – 59., 71. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sacho

zdroj: hoofoot.com

1. FC Kolín – Vfl Wolfsburg 3:1 (2:0)
Góly: 22. a 45.+1 Cordoba, 62. Hector – 66. Steffen

TSG Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)
Góly: 48. Stafylidis - 18. Bost, 62. Chandler

zdroj: hoofoot.com

1.FSV Mainz 05 - SC Freiburg 1:2 (0:2)
Góly: 82. Maleta – 28. Chang-Hoon Kwon, 41. Petersen

Fortuna Düsseldorf – Werder Brémy 0:1 (0:0)
Gól: 67. Moisander, ČK: 90.+6 Moisander (Brémy)