ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Cypre prerušili ligu, v aute rozhodcu vybuchla bomba
zdroj: Jozef Bedej

Na Cypre prerušili ligu, v aute rozhodcu vybuchla bomba

Cyperská futbalová federácia až do odvolania odložila všetky ligové zápasy. Zareagovala tak na to, že sa rozhodca Andreas Konstantinu stal terčom bombového útoku.

V jeho aute v noci na piatok vybuchla bomba. Ostatní rozhodcovia sa na protest voči opakovaným útokom rozhodli vstúpiť do štrajku. Pri detonácii nebol nikto zranený, auto ale zostalo úplne zničené. Zostáva otázne, kedy sa zápasy začnú opäť hrať.

Bombové útoky na Cypre na futbalových rozhodcov sú pomerne časté, v roku 2016 tak zhorelo auto arbitrovi Giorgosovi Nikolaouovi. V roku 2015 vybuchla bomba v dome matky jedného z rozhodcov a v roku 2014 dokonca vybuchla nálož pri sídle tamojšej rozhodcovskej asociácie. Informovala agentúra DPA.

zdroj: twitter.com

Priamo na Cypre pôsobí viacero slovenských futbalistov, v najvyššej súťaži brankárska opora Olympiakosu Nikózia Pavol Bajza, skúsený 34-ročný brankár tímu Nea Salamis Róbert Veselovský, stopér AEL Limasol Boris Godál, reprezentačný útočník Michal Ďuriš z Anorthosisu Famagusta a duo bývalých reprezentantov obranca Omonie Nikózia Tomáš Hubočan a útočník Paphosu Adam Nemec.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

HOKEJ.sk