ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mustedanagič v Česku opäť neuspel, vracia sa do rodnej vlasti
zdroj: Rudolf Maškurica

Mustedanagič v Česku opäť neuspel, vracia sa do rodnej vlasti

Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar Zinedin Mustedanagič opúšťa českú najvyššiu súťaž a bude polroka hosťovať v rodnej krajine. Pôjde už o jeho piaty klub na seniorskej úrovni.

Ofenzívneho stredopoliara dobre poznajú najmä fanúšikovia MFK Ružomberok, kde hráč hosťoval počas sezóny 2018/2019 a radil sa medzi najlepších hráčov tímu. Jeho šesť gólov a šesť asistencií výrazne pomohlo Liptákom dostať sa na 3. miesto tabuľky a do predkôl Európskej ligy UEFA, kde už bez neho na jeseň nezvládli čeliť bulharskému tímu Levski Sofia (dvakrát 0:2). Mustedanagič ako kmeňový hráč Sparty Praha odišiel v lete hosťovať do Českých Budějovíc, na českej scéne sa mu však natoľko nedarilo a v tíme nováčika českej Fortuna ligy nazbieral iba päť ligových a dva pohárové štarty, v oboch súťažiach zaznamenal po jednom góle.

Mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny začal prípravu na jarnú časť sezóny v B-tíme pražskej Sparty, po dvoch týždňoch sa však vracia do rodnej vlasti. Na polročné hosťovanie ho získal líder tamojšej súťaže FK Sarajevo, informuje web českého klubu. Pre úspešného absolventa sparťanskej akadémie ide už o piaty klub od podpisu profesionálnej zmluvy v roku 2015. V roku 2016 debutoval v áčku Sparty, neskôr hosťoval v Dukle Praha, slovenskom Ružomberku a naposledy v Českých Budějoviciach. Zmluva so Spartou vyprší mladému futbalistovi na konci kalendárneho roka 2021.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sarajevo FK

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk