ProFutbal.sk ProFutbal.sk

El Clásico s Ronaldom bolo špeciálne, priznal Messi
zdroj: TASR/AP

El Clásico s Ronaldom bolo špeciálne, priznal Messi

Takmer desať rokov trvalo súperenie Lionela Messiho a Cristiana Ronalda v španielskej La Lige. Hoci títo dvaja súperi stále bojujú o to, kto bude lepší, po prestupe portugalskej superhviezdy z Realu Madrid do Juventusu ich rivalita mierne ochladla.

Za posledných dvanásť rokov až jedenásťkrát ovládli anketu o najlepšieho hráča planéty. Messi získal šesť a Cristiano Ronaldo päť Zlatých lôpt. Ich totálnu dominanciu narušil iba v roku 2018 chorvátsky stredopoliar Luka Modrič. Messi verí, že ľudia si rivalitu medzi ním a Ronaldom užívali a budú na ňu spomínať aj po rokoch.

„Bolo to zaujímavé súperenie, ktoré trvalo roky. Verte, nie je jednoduché udržať sa na vrchole tak dlhú dobu. Zvlášť v takých obrovských kluboch, v akých sme hrali my,“ priznal v rozhovore pre DAZN Messi, ktorý verí, že jeho súperenie s Ronaldom zostane zapísané vo futbalových análoch už navždy: „Bola to tá správna športová rivalita, na ktorú sa podľa mňa nikdy nezabudne. Myslím si, že ľudia si to užívali. Nielen fanúšikovia Barcelony a Realu Madrid, ale všetci, ktorí majú radi futbal.“

Súperenie Messiho s Ronaldom v španielskej La Lige trvalo takmer desať rokov (foto: TASR/AP)

Ronaldo počas svojej anabázy v Madride nastrieľal 450 gólov v 438 zápasoch. Messi za ten istý čas stihol odohrať 476 stretnutí, v ktorých zaznamenal 472 presných zásahov. Súboje Barcelony a Realu Madrid s hviezdnou dvojicou v zostave boli zakaždým nesmierne sledované. „Keď bol Cristiano v Madride, zápasy proti Realu boli vždy nesmierne špeciálne. Tieto časy sú však už za nami, pokračujeme ďalej,“ dodal 32-ročný rodák z Rosaria.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk