ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC s prvou zimnou posilou. Podpísal záložníka z Janova
zdroj: dac1904.sk

DAC s prvou zimnou posilou. Podpísal záložníka z Janova

Pre Dunajskú Stredu bola jedna z priorít na prestupovom trhu zohnať futbalistu do stredu poľa. Káder DAC-u by mal totiž čoskoro definitívne opustiť defenzívny záložník Matej Oravec a tiež sa rysuje možnosť, že Connor Ronan sa na Žitný ostrov z Wolverhamptonu nevráti. Tím zo Žitného ostrova však už stihol nájsť náhradu.

Zálohu žlto-modrých vystuží András Schäfer. Ide o mladého 20-ročného záložníka z Maďarska, ktorý sa stal prvou zimnou posilou fortunaligového vicemajstra. Rodák zo Szombathely pôsobil sprvu v mládežníckych štruktúrach MTK Budapešť. Ten ho v lete poslal do Janova, ktorý mu prakticky obratom vybavil hosťovanie v Chieve Verona. Hoci tam mal zotrvať do leta 2020, prišiel na druhé polročné hosťovanie práve do Dunajskej Stredy. Podľa transfermarktu vie Schäfer hrať na poste stredného, ale i ľavého stredopoliara.

"Som veľmi šťastný, mám pocit, že som prišiel do skutočne profesionálneho klubu. Už na prvý pohľad vidno, že sú to výborné podmienky. Verím, že dokážem pomôcť mužstvu, chcel by som odohrať čo najviac minút," povedal talent maďarského futbalu po podpise zmluvy pre klubový web. Schäfer si stihol vybojovať už aj miesto v kádri Maďarska do 21 rokov. Po Zsoltovi Kalmárovi, Matém Vidovi a Kristopherovi Vidovi bude štvrtým Maďarom v A-tíme DAC-u.

"Už vlani v lete sme sa snažili priviesť Andrása do nášho mužstva, pre rôzne komplikácie sa nám to vtedy nepodarilo. Samotný hráč však prejavil záujem o príchod, keďže videl, ako sme pomohli Kalmárovi a dvom Vidovcom dostať sa medzi desiatku najlepšie hodnotených hráčov Fortuna ligy. Veríme, že rovnaký proces sa nám podarí spraviť aj v prípade Schäfera,"
vyjadril sa športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk