ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Inter chce na jar tešiť svojich fanúšikov, káder bude dopĺňaný aj hráčmi z Trenčína
zdroj: FK Inter Bratislava

Inter chce na jar tešiť svojich fanúšikov, káder bude dopĺňaný aj hráčmi z Trenčína

Jeden z ašpirantov na postup do II. ligy FK Inter Bratislava už taktiež naplno zarezáva v zimnej príprave. V kádri trénera Michala Pančíka nastalo len minimum zmien. Najväčším ťahúňom bude skúsený útočník Tomáš Majtán, ktorý je so štrnástimi gólmi najlepším strelcom III. ligy Bratislava.

Počas presne dvojmesačnej prípravy odohrajú žlto-čierni sedem zápasov, z toho štyri na domácom ihrisku v TC Stupava. Úvodný duel je na programe v sobotu 25. januára proti treťoligovej Považskej Bystrici. V generálke pred štartom jarnej časti si Inter na domácom ihrisku zmeria sily so štvrtým tímom III. ligy Stred MFK Zvolen.

„Na štart prípravy aj chalanov som sa tešil. Budeme musieť stále tvrdo pracovať, keďže na jar by sme chceli fanúšikom pripraviť aspoň toľko radosti, ako tomu bolo na jeseň,“ povedal pre fkinterbratislava.sk tréner Michal Pančík. „Káder prešiel minimálnymi zmenami. Zostava fungovala v jesennej časti, nevideli sme dôvod zasahovať do dobre rozbehnutého vlaku. Navyše bude káder, podobne ako na jeseň, pravidelne dopĺňaný hráčmi z AS Trenčín,“ informoval generálny manažér Ľubomír Talda.

FK Inter Bratislava hráči
Ťahúňom bratislavského Interu by mal byť aj na jar skúsený útočník Tomáš Majtán (foto: FK Inter Bratislava)

Z jesenného kádra odišla štvorica Patrik Majcher, Wail Doufikar, Nuno Lopes a Steve NKanu Kapuadi, otázne je pokračovanie Ondreja Zeleníka. Priestor dostanú aj kluboví odchovanci. Už na jeseň sa k tímu pripojil z dorastu brankár Oliver Mana, okrem neho sa aktuálne s mužstvom pripravuje ďalších šesť hráčov z interistickej mládežníckej základne. 

Interu patrí po jeseni druhá priečka v III. lige Bratislava, na konte má 35 bodov a dvojbodovú stratu na prvú Dunajskú Lužnú. Prvý zápas jarnej časti odohrá 14. marca na domácom ihrisku proti Ivanke pri Dunaji.

Aktuálny káder FK Inter Bratislava:
Hráči:
Daniel Goga, Štefan Kollár, Oliver Mana, Tomáš Majtán, Patrik Kochan, Vojtech Tóth, Patrik Špak, Marek Sabo, Richard Hrebačka, Kristián Černák, Patrik Lőrincz, Samuel Baláž, Lukáš Pollák, Richard Mánik, Alan Dolan, Róbert Trnka, Dávid Duduc, Dávid Mrva, Matúš Antošík, Oliver Kováč, Ondrej Zeleník

Príchody: Andrej Kučerka (U19), Patrik Sládeček (U19), Adam Karabin (U19), Andrej Majtán (U19), Richard Pazmány (U19), Udvorka Peter (U19)

Odchody: Patrik Majcher, Wail Doufikar, Nuno Lopes, Steve NKanu Kapuadi

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk