ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Petržalka prišla o najlepšieho strelca. Almási zamieril do Fortuna ligy
zdroj: foto: FC Petržalka

Petržalka prišla o najlepšieho strelca. Almási zamieril do Fortuna ligy

Na jeseň ohúril všetkých v druhej lige, keď v drese FC Petržalka nastrieľal jedenásť gólov v trinástich zápasoch. Reč je, samozrejme, o 20-ročnom útočníkovi Ladislavovi Almásim, ktorý už ale na jar nepomôže čierno-bielym v dueloch II. ligy. Rodák z Bratislavy urobil veľký krok a postúpil o priečku vyššie - zamieril do fortunaligového klubu MFK Ružomberok.

Mladý zakončovateľ, ktorý sa už medzičasom presadil aj v slovenskej reprezentácii do 21 rokov, sa upísal "oranžovým" na tri roky. Informovala o tom agentúra Stars & Friends na svojom oficiálnom instagrame. "Laci na jeseň hosťoval v Petržalke a jeho strelecká forma mu vyniesla nielen nomináciu do repre, ale teraz aj prestup. Laci podpísal v Ružomberku zmluvu na tri roky. Gratulujeme a v novom pôsobisku mu držíme päste. Zároveň sa chceme všetkým stranám poďakovať za korektné rokovanie a veľká vďaka patrí Petržalke, ktorá mu v lete dala šancu a pomohla mu v jeho kariére," napísala zastupiteľská agentúra slovenského futbalistu.

Almási sprvu pôsobil v mládežníckych tímoch Senice. V auguste 2016 zamieril do Dunajskej Stredy, ktorá ho poslala na dve hosťovania - do Šamorína i spomenutej Petržalky. Tam mal pôvodne vysoký hroťák (196 cm) zotrvať až do leta 2020, to sa však už nestane. U druholigistu preukázal doposiaľ najväčšie strelecké kvality, teraz ich bude musieť ukázať aj v Ružomberku, ktorý je po jesennej časti Fortuna ligy na 4. mieste s 25 bodmi a skóre 22:23. "Ďakujem Petržalke za krásny polrok. Teším sa na novú výzvu v Ružomberku," napísal Almási na svoj instagramový profil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk