ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlaté Moravce získali dve posily do ofenzívy. Lovili v Slovane i Trnave
zdroj: fcvion.sk

Zlaté Moravce získali dve posily do ofenzívy. Lovili v Slovane i Trnave

Zlatomoravčania splnili to, čo avizovali. FC ViOn získal potrebné nové akvizície, ktoré budú mať za úlohu vystužiť ofenzívu. Do tímu zo západu Slovenska, ktorého ambíciou je dostať sa do hornej šestky a hrať v skupine o titul, prišli dve nové akvizície - Dávid Hrnčár a Marko Kelemen.

Obaja spomenutí futbalisti sa s vedením ViOn-u dohodli na hosťovaní do konca aktuálneho ročníka. Hrnčár je kmeňovým futbalistom bratislavského Slovana. Syn trénera AS Trenčín Norberta Hrnčára predtým hosťoval rok v konkurenčnom Pohroní. Druhý spomenutý Kelemen háji od leta farby trnavského Spartaka. Mládežnícku kariéru strávil 19-ročný reprezentant mládežníckych kategórií Slovenska v Dunajskej Strede.

"To, čo sme na začiatku zimnej prípravy avizovali, napĺňame. Sfinalizovali sme príchody krídelníka a hrotového útočníka. Dvojica Dávid Hrnčár a Marko Kelemen presvedčila trénera Karola Praženicu v testoch, a tak nič nebránilo ich príchodu. Ide o veľmi mladých hráčov. Sme radi, že naďalej budeme mať v tíme vyváženú mladosť so skúsenosťou. Navyše nás teší, že sú to domáci chlapci. Sme presvedčení, že touto voľbou sme urobili dobrý krok. Obaja novici majú svoju kvalitu. Ich charakterové hodnoty sú presne také, aké v našom klube vyznávame. Plne im dôverujeme a veríme, že nám v jarnej časti pomôžu k naplneniu našich cieľov. Oboch vítame a tešíme sa na spoločnú spoluprácu. Poďakovanie patrí Trnave a Slovanu, že rokovania boli rýchle a bezproblémové," uviedol generálny manažér Zlatých Moraviec Marek Ondrejka v tlačovej správe, ktorá prišla aj webu ProFutbal.sk.

Dávid Hrnčár
Dávid Hrnčár (foto: fcvion.sk)

ViOn zaznamenal už viaceré zmeny. Káder trénera Karola Praženicu medzičasom opustili Senad Jarovič, Shaka Mawuli Eklu a Jakub Švec. V prípade druhého spomenutého odchovanca, ktorý je už kmeňovým hráčom Dunajskej Stredy, sa jeho hosťovanie vo ViOn-e môže predĺžiť. Napriek tomu má ViOn stále cieľ na prestupovom trhu.

"Doplnenie kádra máme v tejto chvíli takmer uzavreté. Posledným voľnýmokienkom je príchod ešte jedného útočníka. Pracujeme na tom. Veríme, že budeme úspešní. Čo sa týka odchodov, sú možné jeden alebo dva. Pôjde však o futbalistov širšieho družstva. Držíme sa zásady, že to, čo funguje, netreba meniť. Preto sa snažíme do tímu zasahovať len minimálne a citlivo. Skutočne iba na posty, kde nás tlačila topánka na jeseň," doplnil Ondrejka.

"Snažíme sa posilniť útočnú fázu. Vždy vychádzame z možností, ktoré sú.Ide o mladých chlapcov, ktorí sa chcú presadiť v lige. Pridaná hodnota ich pôsobenia u nás by tak mala byť samozrejmá. Veríme, že nám pomôžu.Určite budeme hľadať ešte útočníka. Na tomto poste sme mali problémy.Budeme sa snažiť, aby sme boli v týchto herných činnostiach lepší," nadviazal na jeho slová Praženica, ktorý môže rátať s dvojicou nových akvizícií už v sobotu, keď si o 12:30 zmerajú sily s druholigovou Dubnicou. A aj samotní hráči sa tešia na svoj možný debut.

Marko Kelemen
Marko Kelemen (foto: fcvion.sk)

"Cez telefón ma oslovil tréner Praženica. Neváhal som ani sekundu. Som si istý, že je to pre mňa najlepšie riešenie. Tento krok vnímam ako posun vpred. Zlaté Moravce majú kvalitné mužstvo, právom bojujú o prvú šestku. Niektorých chalanov z kabíny poznám, je tu pozitívne prostredie.Rád by som na jar odohral čo najviac zápasov a pomohol klubu naplniť cieľ," vyslovil sa 22-ročný Hrnčár. "Som rád, že sa hosťovanie podarilo zrealizovať.Chcel by som nastúpiť v čo najviac dueloch a pomôcť prebojovať sa do prvej šestky. Kabína je výborná. Zatiaľ mám zo všetkého iba pozitívne pocity," nadviazal naňho rožňavský rodák Kelemen.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk