ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lovat túži hrať na Tehelnom poli, nadchla ho atmosféra. Reagoval aj na rivalitu s Trnavou
zdroj: skslovan.com

Lovat túži hrať na Tehelnom poli, nadchla ho atmosféra. Reagoval aj na rivalitu s Trnavou

Brazílsky obranca Lucas Lovat je v priebehu polroka druhým bývalým hráčom Spartaka Trnava, ktorý prestúpil do tímu najväčšieho klubového rivala. V Slovane Bratislava podpísal v stredu kontrakt na 4,5 roka.

Slovan podľa slov vedenia klubu neplánuje byť na prestupovom trhu v januári prehnane aktívny, jedinou prioritou bolo posilnenie, respektíve zvýšenie konkurencie na ľavom kraji obrany. Na tomto poste hrával na jeseň najmä argentínsky obranca Vernon de Marco, prípadne typický ľavý bek Arťom Suchockij z Ukrajiny. Ako však generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší pre ProFutbal.sk povedal, príchod Lucasa Lovata neznamená odchod žiadneho hráča z defenzívy. „Nešpecifikoval by som to tak, že príchod Lovata znamená koniec niektorého z hráčov súčasného tímu. Žiadne zmeny neočakávame, pokladali sme za kľúčové v tomto prestupovom období zvýšiť kvalitu na ľavej strane obrany,“ povedal Kmotrík v piatok. Klub súčasne predĺžil kontrakt s Vernonom, ktorý odmietol ponuku na prestup do nemenovaného mexického klubu.

Ivan Kmotrík, Lucas Lovat (Slovan Bratislava)
Lovat podpísal v stredu nový kontrakt a odletel do Turecka na herné sústredenie. (foto: skslovan.com)

Po majstrovskej sezóne Trnavy sa Kmotrík vyjadril, že nikdy neangažuje žiadneho hráča z majstrovského kádra Spartaka. Svoje slovo dodržal, za ostatný polrok však do kádra Spartaka siahol už dvakrát. Pred príchodom Lovata si obliekol v lete belasý dres aj stopér Myenty Abena, ktorý sa stal kľúčovou postavou defenzívy Slovana. „Ako som už viackrát povedal, pre nás je vždy prvoradá kvalita a nie národnosť hráča či iné faktory. Lucas kvalitu jednoznačne má a je vo výbornom futbalovom veku, keď sa môže výrazne zlepšovať. Je iné, keď angažujeme zahraničného hráča, ktorý strávil kratší čas v Trnave, než keby sme sa bavili o domácich, ortodoxných hráčoch Spartaka. Hráčov, ktorí sú Trnavčania telom a dušou, by som nikdy neangažoval. Toto však absolútne nie je prípad Lucasa Lovata a ani naposledy Myentyho Abenu, ktorý svojimi výkonmi a kvalitou jasne preukázal, že patrí do Slovana. Verím, že Lucas ho bude nasledovať, vytvorí si v Slovane a aj medzi fanúšikmi podobne silnú pozíciu ako Myenty a bude pre nás rovnako platný a prospešný,“ vysvetlil svoj postoj na klubovom webe Kmotrík.

Čo hovorí Lovat na prvý zápas jari na štadióne v Trnave?

Rodák z brazílskeho mesta Florianópolis vyrastal v klube Avaí FC a sezónu strávil v dvadsiatke známeho celku Grémio Porto Alegre. Na Slovensko prišiel začiatkom roka 2019, zaradil sa medzi lídrov Spartaka Trnava a najlepších hráčov ligy na svojom poste. Rivalitu bytostne nevníma, lákalo ho prestúpiť do Slovana. „Chcem sa poďakovať Slovanu za príležitosť a veľmi sa teším, že budem nosiť belasý dres. Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra, cituje brazílskeho futbalistu web Slovana krátko po podpise kontraktu.

Zatiaľčo fanúšikovia Spartaka mu určite dajú pocítiť prestup do tímu rivala už v prvom kole počas tradičného derby, priaznivci Slovana vzhľadom na stabilné výkony veľmi rýchlo prijali aj Myentyho Abenu, bývalého hráča Trnavy. „Teším sa na opätovné stretnutie s Myentym Abenom, ktorý je pre mňa ako brat a skvele si rozumieme. Viem, ako fanúšikovia vnímajú rivalitu medzi Slovanom a Spartakom, no môžem im odkázať, že sa nikdy nepozerám na to, čo bolo, ale len na to, čo bude. Chcem odovzdávať sto percent svojich schopností pre Slovan a potešiť našich priaznivcov. Verím, že ak sa mi to podarí, tak ma potom prijmú podobne pozitívne ako Myentyho. Veľmi si to prajem a urobím pre to maximum,“ doplnil Lovat.

V prebiehajúcej sezóne odohral v trnavskom drese 22 súťažných stretnutí s bilanciou dva góly a sedem asistencií, nestratil sa ani na európskej scéne pri konfrontáciách v predkolách Európskej ligy. Ofenzívne ladený obranca, ktorý podpísal novú zmluvu so Slovanom práve v deň svojich 23. narodenín, upútal slovanistov svojim herným prejavom i potenciálom. „Lucas je hráč, ktorého dobre poznáme, pričom na Slovensku už ukázal svoju nespornú kvalitu a predovšetkým sľubný potenciál do budúcna. Je to mladý futbalista, ktorý má výborné predpoklady a veľký priestor na zlepšenie. Chceme rozvíjať jeho schopnosti, verím, že tréneri využijú svoje znalosti na maximum, aby s ním čo najlepšie pracovali a aby bol prínosom pre celé mužstvo. Príchodom Lucasa sa trénerom otvára viacero alternatív na ľavom kraji defenzívnej formácie, je to ofenzívne ladený krajný obranca, ktorý pre nás môže byť aj v budúcnosti veľmi platný,“ dodal pre klubový web Kmotrík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk