ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Definitívne: Slovan dotiahol novú posilu z trnavského Spartaka
zdroj: skslovan.com

Definitívne: Slovan dotiahol novú posilu z trnavského Spartaka

Úradujúci majster slovenskej najvyššej súťaže ŠK Slovan Bratislava podpísal kontrakt s brazílskym obrancom Lucasom Lovatom.

O prestupe ľavého beka, ktorý kalendárny rok 2019 strávil v tíme najväčšieho klubového rivala Spartaka Trnava, sa hovorilo už v závere jesennej časti Fortuna ligy. Oba tímy na začiatku zimnej prípravy tento transfer potvrdili so slovami, že stále prebiehajú finálne rokovania. Po tom, ako sa hráč v uplynulých dňoch vrátil na Slovensko, obe strany v stredu definitívne spečatili spoluprácu. Lovat v deň svojich 23. narodenín spečatil so Slovanom 4,5-ročnú zmluvu a nasadol do lietadla, aby sa vo večerných hodinách pripojil k výprave na sústredení v Turecku.

Belasí lovili v kádri Spartaka už druhý raz za pomerne krátke obdobie, v lete získali holandského stopéra Myentyho Abenu, ktorý bol v trnavskom klube predtým polroka na hosťovaní. Generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší avizoval snahu skvalitniť ľavý kraj defenzívy počas najbližšieho prestupového obdobia. Na jeseň na tomto poste nastupovali Vernon de Marco a Arťom Suchockij.

Chcem sa poďakovať Slovanu za príležitosť a veľmi sa teším, že budem nosiť belasý dres. Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra,“ cituje web Slovana Lucasa Lovata po podpise zmluvy.

Rodák z brazílskeho mesta Florianópolis futbalovo vyrastal v brazílskom Avaí FC, sezónu 2016/17 strávil v známom klube Grémio Porto Alegre v juniorskom tíme do 20 rokov. Začiatkom roka 2019 otvoril prestupom do trnavského Spartaka európsku kapitolu svojej kariéry. Vo Fortuna lige odohral 24 stretnutí s bilanciou 1 gól a 1 asistencia, na konte má aj triumf v Slovnaft Cup-e.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk